S9 Problem z obrotomierzem

Witam
Posiadam KYMCO Super 9 2008r.
Pewnego razu odpaliłem sprzęt z kopniaka bez akumulatora. Obrotomierz działał. Ruszyłem w trasę i nawet nie wiem kiedy opadł na sam koniec na obudowę. Gdy przekręcę kluczyk wskazówka podnosi się na 10tyś i po chwili opada na sam dół. Co zrobić?
Pozdrawiam

a jak założyłeś aku to działał jeszcze normalnie czy już nie .

Po założeniu akumulatora nie działał.

czyli mogłeś spalić , bez aku napięcie głupieje , a jak tam regulator napięcia - jakie masz ładowanie na obciążonej prądnicy ?

Nie wiem. Jestem amatorem :) Nie bardzo wiem gdzie znajduje się regulator.

odpal silnik , włącz wszystkie światła , obroty ok.3000 i sprawdź jakie masz napięcie na akumulatorze

Ok wieczorem napisze wynik :)

Napięcie wynosi 14,5V

czyli regulator ok. Prawdo podobnie spalił się obrotomierz , chociaż test robi to powinien być ok - no chyba że jakiś kabelek się poluzował - poszukaj po instalacji czy wszystkie piny siedzą dobrze .

A orientujesz się ile może kosztować obrotomierz??

poszukaj na allegro na pewno będzie

Ok dzięki za pomoc :D
A wiesz morze jak wyregulować hamulec przedni? bo strasznie mocno mi trzyma :(

co masz tarczę czy bęben ?

2 tarczę. Z przodu 2-tłoczkowa z tyłu 1-tłoczkowa.

te trzymanie to znaczy w jakim sensie - ciężko nacisnąć klamkę ? jak tak to sprawdź czy nie jest za mocno skręcona na kierownicy , jak nie to czeka cię rozbiórka zacisków i wypucowanie wszystkiego w środku + ewentualna wymiana uszczelniaczy - tłoczki powinny w miarę lekko chodzić w zacisku , no i odpowietrzyć .

Ciężko chodzi koło.Jak jadę 65KM/h i puszczę gaz to chwila i bez hamowania stoi w miejscu. Gdy obracam koło słyszę taki metaliczny szmer jakby coś się ocierało. Spróbuje jakoś w tygodniu wyczyścić i odpowietrzyć.
Dzięki za pomoc :) Bardzo mi pomogłeś ;)

mówisz o hamulcach a tu prawdopodobnie siadają ci łożyska w kole

Łożyska w kole??
Ciężko naprawić i jaka może być tego cena.

łożyska nie są drogie a wymiana ? no cóż niby łatwo ale jak się zapiekły to będzie trzeba trochę powalić młotkiem

OOO to super. Poproszę ojca on ma złota rązczkę do wszystkiego to mi pomoże. Dzięki wielkie za pomoc.