Rysa na tłoku.

Witam!
mam do kupienia bardzo starego peugeota sv jest rysa na tłoku moje pytanie brzmi jak to wymienić?? da sie jeździć takim?

Zalezy w jakim miejscu jest ta rysa i jaka głęboka. Sprzęt jeździ? Był lekko przytarty czy przegrzany? To 50 2T?

no właśnie nwm czy jeździ bo go nawet nie oglądałem, był chyba przegrzany

a tak wgl dobry jest peugeot sv? wiem że wygląda jak złom ale takiego mi potrzeba

Witam jeśli rysa jest u góry tłoku i wygląda tak jak by go zarysował np śrubokrętem czyli uszkodzenie jest powierzchowne to nie masz co się martwić lecz warto sprawdzić czy czasem pierścienie nie są uszkodzone czy też jakaś drobina nie lata w silniku. jak możesz wstaw na forum fotkę uszkodzenia to może uda się zdiagnozować co je spowodowało i czy jest to groźne.

napisałem że mam do kupienia taki skuter więc nwm jak dużo jest zrysowane

To ci nie pomożemy.Przynajmniej musimy wiedzieć gdzie ta rysa się zdajduje u góry czy między pierścieniami itp.

aha no to niech będzie a jaki koszt wymiany?

To ci nie pomożemy.Przynajmniej musimy wiedzieć gdzie ta rysa się zdajduje u góry czy między pierścieniami itp.

Jakaś podruba to koszt całego zestawu:cylinder, tłok, głowica i jeszcze jakieś duperele to około 150-200zł jeśli jakiejś lepszej firmy taki zestaw ponad 300zł

rysa na tłoku jest mało ważna i istotna , liczą się pierścienie i cylinder , dla informacji to tłok jest zawsze luźny i rysa nie stanowi problemu bo go pierścienie uszczelniają

o kurde tak dużo skuter kosztuje 400zł hahahahaha

Ale jeśli jest rysa koło pierścieni to nie uszczelnią dobrze. Nie wiadomo czy tłok nie spuchł?

nwm wgl co z tym skuterem sie dzieje ale zaczynam wątpić co do niego bo mi sie nie opłaca inwestować w taki stary skuter

Daniel Głow... napisał:

Ale jeśli jest rysa koło pierścieni to nie uszczelnią dobrze. Nie wiadomo czy tłok nie spuchł?

zdejmij pierścienie z tłoka i puść sam tłok przez cylek - zobaczysz jak przeleci , tłok spręża mieszankę ale to pierścienie głównie uszczelniają , i nawet rysa między rowkami pierścieni nic nie zmienia

Teraz tylko strzelamy/przewidujemy co może być. Najlepiej rozłóż, zrób zdjęcie i pokaż w jakim tłok jest stanie. To najlepsze rozwiązanie.

ej no dobra kończmy ten temat bo ja nawet nwm czy ten skuter kupie!

Ja bym go brał. Jakby nie jeździł to dokupiłoby się jakiś w miarę rozsadny zestaw albo nawet sam tłok z pierscieniami i latałby dalej za nieduże pieniądze.