Rozwalony gwint śruby od poziomu oleju w przekładni

Witam, mam problem, ponieważ gdy ostatnio odkręcałem śrube od poziomu oleju przekładniowego, i chciałem ją wkręcić to rozwalił się gwint, i moge to ręką odkręcac i leci z tego olej przekładniowy. Czytałem to do takich rzeczy trzeba użyć teflonu, czy to pomoże ?

do jakich rzeczy? co masz na myśli?
szlag trafił gwint w karterach czy na śrubie?

No do że teflonu można użyć do zlewania oleju ze skrzyni biegów, otworów do sprawdzenia poziomu oleju itd
Nie mam pojęcia gdzie jest zerwana gwint, ale to chyba wszystko jedno jak użyje teflonu
Skuter 50 4t

co znaczy “użyć teflonu” do zlewania oleju. Jakiego “teflonu”??
Teflonowe to mogą być podkładki i robią za uszczelki ale żeby używać jakiegoś “teflonu” do spuszczania oleju - o co ci kaman?

Co to za bełkot jest?

teflonu można użyć do zlewania oleju ze skrzyni biegów, otworów do sprawdzenia poziomu oleju itd
zlewasz teflonem olej? sprawdzasz nim poziom oleju?, co "otworów"?

I chyba ma znaczenie czy gwint jest uszkodzony na śrubie czy w karterach bo trzeba to potem jakoś naprawić żeby to zakręcić

Kurde sorry nie wyjaśniłem
Teflon do zawijania na gwintu, uszczelniania

tak, jak sobie bedziesz kran w domu podłączał - wtedy sie stosuje teflonowe owijki na gwint

Innym sposobem ratowania zerwanych gwintów, zwłaszcza w korkach spustowych oleju, jest okręcenie resztek gwintu kilkoma warstwami taśmy teflonowej, stosowanej w uszczelnianiu instalacji gazowych i w hydraulice. Należy przy tym stosować grubszą z dostępnych taśm. Na gwint typowy, czyli prawoskrętny, należy nawijać ją w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Trzeba eksperymentalnie dobrać ilość warstw taśmy teflonowej, tak aby śruba wkręcała się w otwór z wyraźnie wyczuwalnym oporem. Po jej wykręceniu trzeba zmienić taśmę na nową. Stara nie nadaje się do ponownego użytku!

https://mojafirma.infor.pl/moto/naprawa-auta/drobne-naprawy/250938,Jak-ratowac-zerwane-gwinty.html

Tak tu pisze

a to nie prościej jest wbić korek od wina albo zaostrzony patyk? Patem potem korek zabezpieczyć drutem a drut trytytką? Latami czymie.

To już lepiej odkręcić teflonem niż wymyślać

Zjebałeś gwint, grzmocie. Nawiń pakuły z pokostem lub pakuły z teflonem. Jak wystawisz to pojutrze w necie dla innych, to ci pojadę na… FB Dollores. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Grzmocie,.okręciłem teflonem i jest dobrze

ja bym trytyką wzmocnił. bez trytytki nie uzyskasz 100% zgodności z normą druciarstwa