rozruznik-moze bendix???? prosze o rade

witam,mialem wymieniac rozrusznik lecz tego teraz nie jestem pewien,bo koszt z wymiana to 90 zl a nie ma pewnosci czy bedzie dzialac, a wiec skuter to chinski baotian,nie dzialal rozrusznik wiec wykrecilem pokrywe jego gdzie jest magnes okazalo sie ze kawalek magnesu odpadl,wyciagnalem go i zalozylem pokrywe jak byla,odpalal za 2-3 razem na drugi dzien juz nie,potem znowu z tydzien bez problemu odpalal i znowu przestal, wymieniajac pokrywe kopniaka zauwazylem ze bendix delikatnie opada na dol jak krecilem rozrusznikiem to bendix rowniez krecil ale nie wysuwal sie na zebatke....i czasami rozrusznik niby slychac ze kreci a nie kreci.dodam ze tuleja tam gdzie wchodzi bendix jest nowa. wie ktos moze czy ta wymiana rozrusznika pomoze??

widze ze nie ma sensu siedziec na tym forum poprostu pomoc do bani. to juz moja z 5 prosba o podpowiedz i na zadna nie dostalem zadnej odpowiedzi...-fachowcy hahaa pozdrawiam i nie polecam tego forum

A jak Ci pomóc jak nie wiem czy mam do czynienia z 4T, 2T a może 4T 125cm3?

Jaki kawałek magnesu Ci odpadł? Bo z tego co wiem to nie ma tam cewki tylko sam bendix, czy spełnia on swoje zadanie (pracuje poprawnie)?

Poza tym piszesz nie przejmujesz się interpunkcją, dużymi literami i ogólnie piszesz dość chaotycznie. Nie dziw się więc że nikomu nie chce się tego czytać.