Rozrusznik kręci ale nie odpala Sachs X Road 2006

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 Rozrusznik kręci ale nie odpala Sachs X Road 2006

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe rafalPL rafalPL 4 miesiące, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Łukasz Drukała
    Użytkownik

Witam. Posiadam Motocykl Sachs x Road. Problem w tym że kręci ale nie odpala, dodam że na pych odpala normalnie, iskra na świecy ładna, cewka wysokiego napięcia też sprawna. Jakieś pomysły jaka może być przyczyna ?

• Ten temat został zmodyfikowany5 miesiące, 2 tygodnie temu przez Łukasz Drukała.
    • Ten temat został zmodyfikowany5 miesiące, 2 tygodnie temu przez Łukasz Drukała.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

za wolno kręci, za niska kompresja, słaby akumulator

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement
    Zdjęcie profilowe rafalPL
    rafalPL
    Użytkownik

Witam. Zadam tutaj moje pytanie, bo problem dotyczy również rozrusznika jak mniemam.
    A więc w moim skuterze Kymco Xciting 250 z 2006r., gdy próbuję go odpalić, to rozrusznik zaczyna kręcić, ale coraz częściej zamiast normalnego dźwięku jaki powinien temu towarzyszyć daje się słyszeć jakieś trzaski, czasem świst, jakby rozrusznik wkręcał się na bardzo wysokie obroty. Nie jestem mechanikiem, nie znam się zbytnio na zasadzie działania rozrusznika, ale stawiam na zużyty/popsuty rozrusznik lub jakiś jego osprzęt. Potrafię coś tam grzebnąć, mam narzędzia ale brakuje mi doświadczenia z rozrusznikami. Widziałem w necie, że jest coś takiego jak bendiks rozrusznika do mojego modelu, jakieś sprzęgło.. Są też nowe rozruszniki.. Dlatego proszę osoby mające wiedzę w tym temacie o podpowiedź, jak przywrócić mój skuter do sprawności.
    Dodam, że założyłem nowy akumulator o odpowiednich parametrach dla tego silnika.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 4 miesiące, 2 tygodnie temu przez Zdjęcie profilowe rafalPL rafalPL.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 4 miesiące, 2 tygodnie temu przez Zdjęcie profilowe rafalPL rafalPL.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no to pewnie dobrze czujesz i to ten bendix – brudny lub uszkodzony.
    ale być może i rozrusznik sie zestarzał

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe rafalPL
    rafalPL
    Użytkownik

Dzięki za odpowiedź.
    Zamierzam zdemontować rozrusznik chociażby po to, aby przy zakupie nowego mieć porównanie. Czy bendix jest przymocowany do rozrusznika? Na czym powinna polegać kontrola sprawności rozrusznika lub jego osprzętu?

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie