Różnice między chińczykami

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Różnice między chińczykami

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe skut skut 5 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe lopolanin
    lopolanin
    Użytkownik

Witam!
    Czy rzeczywiście to jest tak, że wszystkie chińczyki to to samo? Bo chce kupić skuter za 2-3koła i nie wiem która firma jest najlepsza, a używki odpadają.

Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

Nie zupełnie. Chodzi oto, że występuje kilka bazowych konstrukcji. Następnie, praktycznie wszystkie firmy zajmujące się ich dystrybucją dodają do tych konstrukcji własne detale i nazwy. Dla przykładu Router Bassa, Toros F16, Zipp Tops i Romet 727 to identyczne konstrukcje z takimi samymi silnikami (oczywiście mówię tu o wersjach 4T). Różnice polegają jedynie na nieco zmienionych plastikach, innych kołach, wydechach, wskaźnikach czy też innego hamulca przedniego (bęben/tarcza). Sama rama i silnik, to jedno i to samo. Wybierając skuter warto rozejrzeć się za kilkoma markami. Niektóre mają ten sam produkt, które czasami różni się tylko kolorem i ceną. Oczywiście bywają też różnice wynikające z samej ceny. Dla przykładu w/w skuterów można spotkać konstrukcje, które posiadają hamulec tarczowy, ale mają zamontowane gorszej jakości plastiki i przełączniki. Z drugiej strony można natknąć się na wersje z bębnami mające lepiej spasowane plastiki i ładniejsze przełączniki.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe lopolanin
    lopolanin
    Użytkownik

Dzięki za odpowiedz. Którą chińską firmę polecacie?

Zdjęcie profilowe oloj
    oloj
    Użytkownik

Mówi się że Junak, Barton i Ferro to te najlepsze chińczyki.. Według mnie od jakiegoś czasu Romet też bardzo się poprawił (pewnie wiele osób mnie wyśmieje, ale takie jest moje doświadczenie) poza tym ma dużą sieć serwisową, co też jest ważne jeżeli nie chcesz sam w nim dłubać i zachować gwarancję 😉 A ich kolekcja 2014 jest naprawdę ciekawa!!

Piotr Fraszczak
    Użytkownik

Dla mnie nie wazna jest marka chinska , a to zeby mieli dobry serwis gwarancyjny bo bez tego ani rusz.

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Artur Hacia
    Użytkownik

Junak, Romet i Ferro jako grupa Almot mają tych samych dealerów i te same serwisy. Więc bez różnicy.

Ja osobiście od 3 tygodni jeżdzę „salonowym” Ferro 802-2 i bardzo sobie chwalę zarówno skuter jak i obsługę sprzedażowo-serwisową (pierwszy przegląd mam już za sobą).

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Tyle, że Romet należy do Romet&Arkus Group nie do Almotu…

Artur Hacia
    Użytkownik

Papierologia między firmami jest pewnie dosyć zawiła, bo na papierach które dostałem przy kupnie, autoryzacja dealera na marki Junak, Romet i Ferro była wystawiana właśnie przez Almot.

Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

Ja bym wybierał nowy skuter w innej formie, aniżeli przedmówcy. Wpierw wybierz konkretną konstrukcję (skuter, motorower) najlepiej opierając się na opiniach użytkowników chociażby tego forum. Dopiero potem wybierz odpowiedniego dystrybutora wybranego modelu.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125
    Zdjęcie profilowe skut
    skut
    Użytkownik

Pod kątem serwisu, u mnie serwisował sklep na gwarancji. Rok czasu sprzedawali i się zwinęli.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie