Rozmiar kasku - L a XL

Witajcie. Zastanawiam się nad zmianą mojego już zapewne kilkunastoletniego Nolana na coś nowszego. Myślałem nad AGV K3 Basic http://outlet.intermotors.pl/product-pol-2711-Kask-zamkniety-AGV-K-3-BASIC-EVIL-kolor-czerwony-srebrny-gunmetal-.html.

Wszystko ładnie, pięknie, ale rozmiar... Nolan miał rozmiar M, ale zapewne sie już troche przez lata rozciągnął. Mama mierzyła mi głowę metrówką i obwób był 60 cm, co łapie się pod L. Ale z racji tego że mam 14 lat, nie wiem czy głowa mi nie urośnie. Co sądzicie? Lepiej kupić sobie XL czy L? Tata mówi że XL to i on by sobie pojeździł, a ja raczej wolałbym coś co będzie dobre i bezpieczne dla mnie :)

Lepszy kask z delikatnym ściskiem o rozmiar mniejszy, niż większy o cały rozmiar, gdyż wtedy łeb ci się trzyma na tym kasku. Jak kask za duży to będzie ci wylatywał z głowy, a co za tym idzie - podczas wypadku może ci się nie utrzymać na łbie.

izdebski ma racje. Na twoim miejscu pojechał bym do jakiegoś sklepu i przymierzył M/L na pewno doradzi ci też sprzedawca który rozmiar lepszy a następnie możesz zamawiać na necie :)

Nowy kask przez jakiś okres czasu powinien trochę ale nie za mocno uciskać. Powinien uciskać na tyle aby wszędzie dobrze przylegał ale nie na tyle aby nie dało się w nim wytrzymać bowiem po jakimś czasie użytkowania wyściółka ułoży się do twarzy i będzie wszędzie dobrze przylegać a co za tym idzie będzie bezpieczniejszy a za luźny kask będzie latał po głowie i będzie dmuchało do środka.