Rozładowujący się akumulator / nie ładujący

Witam.
Mam problem w tym sezonie z akumulatorem który muszę aż za często ładować.Być może wina leży w:
a)rozładowuje się już sam ze starości
b)skuter pożera prąd
c)skuter nie doładowuje akumulatora
Ostatnio po przejechaniu około 50km w mieście po zgaszeniu potwora za 20minut miał opór z zaskoczeniem ale mu się udało.

Skuter Kymco Super 8 2T 50ccm.
Akumulator Unibat "żelowy"

czyżby nie było na tym forum żadnego mechanika ani elektryka z prawdziwego zdarzenia??

Opcji jest dużo.

1. Padł akumulator
2. Odłączył się/spalił kabelek od iskrownika, który ładuje akumulator.
3. Poszły cewki na iskrowniku.

Sam sobie po części odpowiedziałeś na pytanie... nikt wróżką nie jest i na odległość tego za Ciebie nie zrobi także miernik w dłoń i sprawdź ładowanie i pobór prądu a jak się to robi znajdziesz w 30 sekund w google.

W zasadzie sam już sobie odpowiedziałeś na pytania. Jeśli sam nie potrafisz zdiagnozować problemu, oddaj sprzęt do serwisu, albo komuś, kto potrafi to zrobić.
Tak jak napisałeś, musisz zmierzyć obciążenie akumulatora przy wyłączonym zapłonie - o ile nie posiadasz dodatkowych instalacji typu alarm, nie powinien płynąc prąd w obwodzie akumulatora. Sprawdź napięcie ładowania akumulatora - powinno ono wahać się w okolicach 14V - przy instalacji 12-voltowej.
Piszesz, że często go ładujesz. Napisz dokładnie w jaki sposób to robisz, jakim prostownikiem, z jakimi nastawami, jaki posiadasz akumulator.
Sprawdź, jaki jest spadek napięcia po naładowaniu akumulatora - po kilku, kilkunastu godzinach - oczywiście pomiar dokonujemy przy obciążeniu.
Jak zrobisz to wszystko, napisz o efektach...

Mój akumulator jak go rozładowałem do 0 - przez próby odpalania skutera ze startera po usterce ze stopką boczną, to jak już go odpaliłem i naprawiłem to wystarczyło trochę pojeździć i akumulator działał jak nowy, i dała dalej. Trzyma alarm, odpala ze startera wszystko cacy. Nie ma potrzeby ładowania akumulatora prostownikiem. Jeżeli jest sprawny układ ładowania to on Ci się naładuje jak przejedziesz odległość ok. 10 km.

A ja głupi po zimie cały dzień ładowałem baterie, a tu wystarczy 10 km przejechać ;]

dobra panowie nie wszyscy naraz :) sprawdzę na razie ten iskrownik co jest nie tak.I muszę zakupić miernik koniecznie