ROZCZAROWANIE

Mój skuter to Longjia LJ50QT-K

Wymieniłem w skuterze:
- moduł CDI
- rolki 3g
Skuter wyciągał 65km/h
Po wymianie cylindra na 70 ccm i prawidłowym dotarciu (1000km) skuter wyciąga max 60 km/h. Spodziewałem się czegoś więcej. Główniej chodzi mi o v-max. Start jest na dużych obrotach, a przyspieszenie - takie sobie. Wymiana rolek na większe nie przyniosła efektu. Moje pytanie brzmi: Gdzie mam dalej szukać przyczyny? (sprężyna centralna, małe sprężynki) Proszę o pomoc!!!

Na większe?Chyba o cięższe Ci chodziło :D Aczkolwiek 3g to za lekkie wg mnie, jeśli 2T to coś z blokadami-seryjny powinien lecieć nie 65, tylko 70-75.Zobacz czy w wydechu nie masz zwężki oraz zawirowywacza spalin.Poza tym blokady w gaźniku poszukaj, natomiast do cylindra 70ccm trzeba większą dyszę.A i jaki to cyl?

Jest to 2T, blokadą był tylko moduł. W wydechu zwężki nie było, a zawirowywacz spalin wyciełem. Skuter posiada seryjny, sportowy wydech. Seryjna dysza - 58, a założyłem 70 - efekt ten sam co przy 58. Cylinder WM Motor.

To na wariatorze możliwe że jest moim zdaniem.Ja zdjełem z modułu to dal małe przyśpieszenie i nie za wiele v-max zdjełem z wariatora i 75km/h,ale mam jeszcze taką zwężoną rurke na tłumiku i nie wiem jak sie tego pozbyć ale nie będę dłubał bo już niedługo nowy postaram się kupić.