Rozczarowanie po wymianie elementów przeniesienia napędu

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Rozczarowanie po wymianie elementów przeniesienia napędu

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 10 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Ponieważ to mój pierszy post więc się grzecznie witam 🙂 Mam skuter 4T. Jak już w temacie wpomniałem wymieniłem wariator (Naraku HS Race), sprzęgło (Naraku HS Sport) oraz pasek (729×17.7). Po wymianie pierwszych dwóch elemetów było dość dobrze. Lepszy start, wyższe obroty i lepsze przyśpieszenie. Niestety pasek był już kiepski więc również go wymieniłem. Po wymianie paska skuter startuje jak wcześniej ale, jak tylko sprzęgło złapie, dość znacznie spadają obroty i skuter muli okrótnie. Nie mam pojęcia co to może był. Sprawdziłem oczywiście gaźnik i świecą choć powinno się zaczął od miejsca, gdzie się grzebało. Tak też zrobiłem ale nie doszedłem do żadnych wniosków. Wszystko czyste i suche, poprawnie zmontowane. Doradźcie proszę, co to może być? Pzdr, PC P.S. W zestawie z wariatorem były 2 komplety rolek 5.8g i 6.5g oraz twarda sprężyna. Z tego co wiem do standardowego cylindra należy założyć 5.8g pozostałe elementy do cylindrów 80ccm.

Anonimowy

Skoro zaczęło się dziać tak z powodu paska, to warto na nim skupić uwagę. Może kupiłeś nie od tego modelu?? A poza tym, to pasek przez kilkanaście km musi się ładnie ułożyć. Pojeździj trochę i wtedy sprawdź czy będzie lepiej.

Anonimowy

Stary pasek miał oznaczenie 729×17.7×30. Ten co kupiłem ma 729×17.7×28. Sprzedawca powiedział, że ten ostatni parametr nie ma znaczenia tym bardziej, że inne (no name) mają tylko 729×17.7 i koniec numerków. Pzdr, PC

Czytaj
    REKLAMA

TRIUMPH DOBRY MOTOCYKL W DOBREJ CENIE

Wybierz swój fabrycznie nowy motocykl Triumph i kup go za okazyjnie niską cenę. Oferta ograniczona. Pozostały ostatnie sztuki z rocznika 2018!

Anonimowy

Stary pasek – waski pasek. Nowy pasek – szeroki pasek. Lzejsze roleczki potrzebne beda. Poprostu na nowym pasku duzo szybciej zmieniaja się przelozenia. Bo jest nowy, szeroki i nie wytarty. W przeciwienstwie do starego.

Anonimowy

Dziś wymieniłem rolki z 5,8 na 5,1 i jest różnica ale nadal czuć ten dół 🙁 Czy sworzeń, po którym przesuwają się talerze powinien być nasmarowany? Bo może tu jest problem. Wiem, że siła odśrodkowa z czasem przesunie smar na talerze ale nie mam innego pomysłu. Wszystkie talerze są gładkie, wariator też a coś haczy – tylko co!! Pzdr, PC

Anonimowy

Gdyby był smar to pasek by się ślizgał… w napędzie nie może być żadnego smaru!

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie