Router- problem z obrotami. POMOCY !!!

Witam.
Około dwóch miesięcy temu kupiłem skuter ROUTER GRANDE RXL 12. Mam z nim pewien problem, ponieważ dochodzi tylko do 6.5 tys. obrotów, a na stopkach normalnie wykręca około 12 tys. Więc moje pytanie dotyczy tego co można zrobić, aby podczas jazdy także dochodził do tych 12 tys.
PS. moduł został wymieniony i nic nie dał.
Z góry dzięki. Pozdrawiam !

brak mocy. napisz coś o stanie, przebiegu , odpalaniu. kopci, pluje olejem z wydechu..itd

wkręcanie tego silnika na 12tys bez jego przygotowania to śmierć. 9500-10000 tyś to absolutny max dla niego w serii

Powinien być tak zestrojony żeby odblokowany przy 9-9.5 tyś szedł maxem

Ogólnie skuter ma dopiero 700 km, ale na początku myślałem, że to taka faza początkowa, nie kopci. Jeżeli chodzi o odpalanie to jak jest zimny trzeba na kopa, ale jak już odpali i minutę pochodzi to gaśnie. Jak jest rozgrzany to samo, jak nie przytrzymam go na gazie to zgaśnie, tyle ze jak juz jest rozgrzany pali na rozrusznik. Olejem też nie pluje... Chodzi mi o to, zeby on chociaż doszedł do tych 10 tys obrotów. Jakiś pomysł co zrobić?

regulacja gaźnika, może mieć za mało paliwa. Ale na te 10tyś obr to bym sie tak nie napinał. W sumie mniej jest istotne do ilu sie kręci bo to niejest na rekord tylko czy jedzie jak powinien.A to czy jedzie przy 7 czy przy 9 tyś to sprawa drugorzędna