Router Deluxe1 - Jak usunąć rysy i ubytki lakieru z plastików?

Witam. Ostatnio moja mama zaliczyła szlif na skuterze, no i z plastików miejscami zeszła farba oraz zrobiły się rysy i moje pytanie brzmi jak usunąć te rysy i ubytki lakieru na plastikach, jaki lakier wybrać oraz czy pomogła by tu pasta polerska np. farecla 3g i czy gdybym zamalował to lakierem do paznokci to czy by to nie zeszło? A co sądzicie o takim mleczku do usuwania rys: http://www.autokosmetyki.pl/formula-1-scratch-out-mleczko-do-usuwania-rys,p99.html Rysy są śrenio głębokie, niektóre bardzo płytkie. Z góry dzięki za odpowiedź :)

to zalezy od rys i grubości lakieru. drobne usuniesz pastą albo papierem wodnym 2000-3000.
Z lakierem do paznokci nie kombinuj. On jednak jest do paznokci..

A czy dałoby radę usunąć tym mleczkiem z linku?

Wombat napisał:

to zalezy od rys i grubości lakieru.

Którego ze słów nie rozumiesz?

Mleczkiem to usunąć sobie możesz delikatną ryskę po paznokciu a nie po szlifie najlepiej było by mieć papier 2000 do tego trizact
np:http://allegro.pl/3m-krazek-scierny-p3000-hookit-150mm-trizact-50414-i4968343308.html ja taki używam w pracy i sobie chwalę oczywiście nie całe pudło tylko sztukę
większość rys i tak zostanie wtedy najprostszym sposobem ale nie najładniejszym jest dobrać lakier i wpuścić w te ubytki następnie bezbarwny i to wszystko ładne to nie będzie ale

A markerem jakby spróbował, czy by deszcz go nie zmył, nie mówię o usuwaniu rysy, tylko aby trochę ją zamaskować..

ta, markerem, lakierem do paznokci... może kupą?
Pokaż zdjęcie tych rys to ci powiemy czy można to mleczkiem czy tylko lakiernik pomoże - to tak po pierwsze. I to podstawa. Nie znamy koloru, zakresu uszkodzenia to jak do ciężkiej mamy ci radzić jak sobie z tym poradzić ?
Bo skoro jest szlif i poodpadał lakier to raczej naprawa lakiernicza a nie rzeźbienie lakierem do paznokci i flamastrem. W efekcie sie okaże że tylko podkreślisz te rysy

do tego typu to raczej taniej kupić nowy pod kolor jak do lakiernika bo za element też weźmie.

A jaką byście polecili farbę do zamalowania żeby była niedroga a dobra i pastę do polerki po zamalowaniu, może być Farecla G3?

niedrogi bedzie lakier w sprayu. Do małych napraw da rade.
ALE
nie 99% nie dobierzesz lakieru w sprayu do lakieru z pierdzika - wiec trzeba malować cały element. Albo będzie widać plamę w innym kolorze.
Powierzchnie i tak trzeba do lakierowania przygotować - zmatować, odtłuścić.
I my wciąż rozmawiamy o abstrakcie - nie pokazałeś uszkodzeń, koloru.
Z jednej strony chcesz to naprawiać pasta polerską i flamastrem a z drugiej piszesz że poodpryskiwał lakier. Więc w zasadzie nie wiem y czy uszkodzenia sa takie jakbyś otarł sie o krzaki czy takie jakby ci wypadł z balkonu z III pietra wprost pod walec drogowy.

Coś Wombat mam pewność że ogorek12 narobi zacieków i firanek jak nie wie jak malować,lepiej niech sobie kupi folie [dziecko by okleiło] i przy pomocy mamy suszarki sobie oklei przy okazji nie będzie musiał matować.przemywać anty silikonem a głębokich rys zaprawiać.

Tu są zdjęcia tych rys: http://pokazywarka.pl/w6vhur/
Niektóre są płyciutkie i myślę że pasta by tu pomogła.

wg mnie tylko drugie zdjęcie nadaje sie do spolerowania a to z ostatniego od biedy możesz podmalować śprajem albo nawet flamastrem z lakierem.
Pierwsze to nie wiem czy to tylko ryska czy pęknięcia na lakierze. jeżeli tylko drobna rysa to pasta może pomóc.
Reszta to normalnie papier ścierny, matowanie albo szpachla i matowanie i lakier. Jest przebity do podkładu/podłoża, popękany. To sie kwalifikuje tylko do pełnej naprawy lakierniczej.

Najprościej będzie sprawdzić w ten sposób jeśli czujesz rysę po przejechaniu po niej paznokciem to nawet ta Twoja upiorna farecla (dobrze że ja tym nie muszę robić xD) nie pomoże jeśli nie czuć to jest szansa że zejdzie

A tak z ciekawości dlaczego uparłeś się na farecle?

bo kosztuje czypińdziesiąt.
To nie jest ważne czy ryse czuć czy nie pod pazurem tylko jak gruba jest warstwa lakieru i jak głęboko sięga rysa. Jeżeli jest z czego zbierać to można zbierać i nawet głęboka rysa zniknie.

Tak czy tak kolega się pewnie przepierdzieli bo będzie chciał zlikwidować jak najwięcej i zrobić jak najlepiej wiem po sobie co raz zrobiłem z nówką renault klienta bo chciałem zrobić jak najlepiej i nie wyszło bo przesadziłem :D

Tak więc najszybciej będzie wpuścić jako tako podobny odcień bazy w rysy potem bezbarwny i poszedł