Router City Line problem z odpalaniem.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Router City Line problem z odpalaniem.

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe bedboyzzz bedboyzzz 5 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Prezessso
    Prezessso
    Użytkownik

Witam, otóż skuterek mam 2 sezony, ściągnąłem blokadę z gaźnika i wymieniłem moduł cdi na odblokowany, skuterek 60-70 leci – takie osiagi mnie zadowalają – wiadomo nie chcę by coś odpadało podczas jazdy 😉 Otóż mniej więcej po zdjęciu tych blokad skuterek przestał odpalać z rozrusznika – wgl. nie kręci, jak już za kręci nie ma szans żeby odpalil(akumulator w pełni naładowany, świeca wymieniona na nową), z kopniaka gdy jest zimny odpala za 1-5 kopnięciem, rozgrzany bądź gdy chwilę postał po jezdzie po 20 kopnięciu, proszę o pomoc – co może być tego przyczyną – co zrobić? Mam jeszcze jedno pytanko, otóż czytałem że inne chińskie produkcje (bodajże torosy) miały blokadę odpinaną i podpinaną w wiązce kabli przy ramie – załączam zdjęcie mojej wiązki – czy któryś z nich może być blokadą?

PS: Przepraszam za jakość zdjęc, mam nadzieje ze bystre oko coś zauważy 🙂

PS2: https://www.youtube.com/watch?v=lxojM9l2ET0 Mam coś podobnego do przypadku z tego filmiku, tylko u mnie wgl. nie zapala – rozrusznik do wymiany?

Prezessso
    Użytkownik

Przepraszam za spam, odświeżam, ponieważ problem bardzo pilny.

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

po 30 minutach się nie odświeża. Jak minie kilka dni to wtedy. Poczekaj troche, ktoś będzie wiedział to odpowie.

Router WS 50 2013
    Prezessso
    Użytkownik

Ok, dzieki, chce jak najszybciej zamówić potrzebną część, to przez to moj pośpiech 🙂

Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

Mam Trosa F16 i jestem po wymianie rozrusznika, ale w moim przypadku nie odpalał tylko na zimnym silniku. Na ciepłym jeszcze jakoś mu szło. Sprawdź ładowanie akumulatora. Z tego co się orientuję, to akumulator kręci tylko rozrusznikiem, iskra leci z prądnicy. Więc może akus nie ma siły odpowiednio zakręcić wałem, ewentualnie skończyły się cewki na statorze i nie daje dobrej iskry.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Prezessso
    Użytkownik

Aku full naładowany, może jednak to ten bendix rozrusznika?

Deep_Nothingness
    Użytkownik

Musisz wsłuchać się w prace skutera, jak go startujesz na CDI. Jak słyszysz dość charakterystyczny metaliczny chrząst i kręcenie tłoka, to bendix się wysuwa. Jeżeli zamiast tego masz cichy szmer, bez pracy tłoka, to bendix nie schodzi się z wariatorem. Generalnie, to musisz zwrócić uwagę, jakim tempem pracuje tłok. Jak szybko i miarowo, to jest ok. Jak wolno i słabnie, to znaczy, że rozrusznik niedomaga.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125
    Prezessso
    Użytkownik

Chyba właśnie rozrusznik będzie problemem. Wracajac do mojego pytania odnośnie tych kabelkow, czy któryś moze być blokadą?

Deep_Nothingness
    Użytkownik

Jak spojrzysz pod obudowę paska napędowego, to powinieneś ujrzeć czarny kabelek idący spod tej obudowy w stronę silnika. W prawym boku niedaleko silnika będziesz miał wiązkę kabli w czarnym gumowym woreczku. Tam idzie ten kabelek. Prześledź jego drogę i odłącz. Radziłbym też zmienić także moduł, bo w moim przypadku oryginalny mulił na wyższych prędkościach, mimo iż skuter był odblokowany.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125
    Prezessso
    Użytkownik
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie