Router Bassa - wchodzi na obroty za X razem

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #139819
  tqqqqq
  Użytkownik
  • Postów: 32

  Mój skuter to seryjny Router Bassa z 2013 roku (około 1570 km na blacie). Nie ściągałem blokad, ale zdarzało mi się jeździć 60+ km/h. Problem nastąpił po wymianie olejów, opiszę go tak dokładnie jak potrafię.
  Oleje wymieniłem wczoraj (nie mówiąc o czyszczeniu filtra powietrza). Wczoraj też zrobiłem około 50 km (bez żadnych problemów, Baśka nie muliła itp.). Dzisiaj zrobiłem tyle samo, z małym ale. Dojechałem do miasta, zaparkowałem, odstawiłem Baśkę na 15 minut. Wracam, a tu zaczęły wariować obroty. Powoli gazuję, aż w końcu schodzi do minimalnych obrotów, bywało że gasła. Wyjąłem filtr powietrza – to samo. Pchałem ją z 400 metrów, aż w końcu wpadłem na pomysł, aby pobawić się manetką… I tak za którymś razem Baśka wchodziła na obroty i leciała aż miło. Oczywiście po puszczeniu manetki znowu musiałem się nią bawić, ale potem skuter znowu wchodził na obroty i leciałem 50-60 km/h.
  Wczoraj wymieniłem olej silnikowy (spuściłem stary, wlałem nowy, bez wymiany filtra oleju), olej przekładniowy (w sumie nie wiem ile weszło, trochę ponad 100 ml) i wyczyściłem filtr powietrza (susząc się wbiło się w niego kilka malutkich źdźbeł trawy, wyczyściłem go w płynie do mycia naczyń i dokładnie wypłukałem). Skuter wcześniej nie sprawiał problemów – z obrotami wszystko było okej.
  Proszę o nakierowanie mnie na dobrą drogę. Podejrzewam, że chodzi o zbyt mały dopływ powietrza, jednakże bez filtra skuter nadal się dusił…

  #139820
  tqqqqq
  Użytkownik
  • Postów: 32

  I jeszcze dodam – skuter odpala bez problemu (zarówno z kopki jak i z rozrusznika). Na wolnych obrotach (bez gazowania) chodzi w porządku, nie gaśnie.

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #139821
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 3 102

  Może mu upały zaszkodziły 🙂

  #139822
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 3 133

  Dławi się z powodu zbyt małej ilości benzyny w stosunku do powietrza. Nie wyjąłeś przypadkiem zwężki z filtra powietrza? Jak tak to włóż ją z powrotem.

  #139825
  tqqqqq
  Użytkownik
  • Postów: 32

  maxell – właśnie też tak myślałem, że się przegrzewa czy coś, ale to raczej nie to.
  izdebski12 – raczej nie, wyciągnąłem jedynie gąbkę. Gdzie ta zwężka może się znajdować? Zaraz pójdę sprawdzić czy jest.

  Tak poza tematem – czy naprawdę trzeba nasączać filtr powietrza (jakimś olejem mineralnym)? Słyszałem, że nie, i jeżdżę na nienasmarowanym, ale wolę się upewnić czy to aby nie błąd.

  Dziękuję za bardzo szybką reakcję.

  #139827
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 3 102

  Gąbkę smarujesz tym samym olejem co do silnika wlewasz. A zwężkę masz po lewej jak zdejmiesz pokrywę od filtra powietrza.

  #139830
  tqqqqq
  Użytkownik
  • Postów: 32

  Ok, idę zobaczyć co i jak. W razie jak zauważę coś podejrzanego (albo nie zauważę nic) to podeślę Wam zdjęcie.

  #139835
  tqqqqq
  Użytkownik
  • Postów: 32

  Gąbkę nasączyłem już olejem silnikowym (tzn. tym drugim obok przekładniowego). Nie wiem co powiedzieć… Jeśli chodzi o coś takiego – http://obrazki.elektroda.net/81_1265372978.jpg przed wymianą tego nie było, więc nie ma opcji ażebym to wymontował. Zaraz zrobię zdjęcie.

  #139841
  tqqqqq
  Użytkownik
  • Postów: 32

  Zrobiłem zdjęcia, może Wy coś zobaczycie… http://imgur.com/a/MFY9e

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button