Router bassa – problem z gaźnikiem.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Router bassa – problem z gaźnikiem.

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Lesiu106 Lesiu106 7 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Lesiu106
    Lesiu106
    Użytkownik

Witam!

Jestem posiadaczem skutera Router Bassa 50 4T z 2012 roku. Mam najechane prawie 1700km.
    Wczoraj podczas jazdy silnik zaczął mocno przerywać – manetka na full, a jedzie jakbym co 2 sekundy puszczał gaz. Zjechałem na pobocze, poczekałem chwilę aż ostygnie. Po jakichś 15 minutach odpaliłem go ponownie. Na wolnych obrotach jeszcze chodził, ale po dodaniu gazu zgasł. Próbowałem jeszcze 2 razy, ale cały czas było to samo, jakby po odkręceniu manetki powyżej 1/4 nie dostawał paliwa. Po chwili zorientowałem się, że pod skuterem jest jedna wielka plama. Sprawdziłem palcem, mi się wydawało że to olej, ale było czuć mocny zapach benzyny.

Spróbowałem przekręcić silnik na starterze i podczas kręcenia manetką i startowania, paliwo kapało wszędzie wokół.

Po powrocie do domu zlokalizowałem wyciek i zlikwidowałem go. Ale to nie koniec problemów. Otworzyłem dekiel od gaźnika, odpaliłem skuter i zacząłem powoli kręcić manetką.

Co się okazało? Na gaźniku jest taki „pierdolnik” (załączam obrazek http://img11.imageshack.us/img11/4302/ganik.jpg ) na zdjęciu zaznaczony strzałką – który po przekręceniu manetki powyżej pewnego punktu wciska taki „grzybek” – zaznaczony elipsą na obrazku. Spróbowałem przy odpalonym skuterze naciskać ten grzybek śrubokrętem – skuter wtedy nie dostawał paliwa i gasł.

Wie ktoś, do czego służy ten grzybek? Jak zaradzić na ten problem? Wolałbym to naprawić samemu, aniżeli wieźć skuter 20 km na pace auta.

Zdjęcie profilowe Fubu2PL
    Fubu2PL
    Użytkownik

ten grzybek to ręczna pompka paliwa i sprawdz czy się ci iglica nie zawiesiła miałem tak samo

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Lesiu106
    Użytkownik

a jak to sprawdzić?

Lesiu106
    Użytkownik

ktoś odpowie? zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie