Router Bassa powolne rozpędzanie

Witam , mam taki problem z moją basią iż od jakiegoś czasu po rozgrzaniu skuter przy starcie rusza normalnie i przy 10km/h obniza obroty tak jak by zmienić bieg z 1 na 3 , na prostej nie ma problemu normalnie zbiera sie do tych 80-90 km/h ale przy 80km/h po chwili jazdy tak jak by pasek zaczynał sie ślizgać (wymieniony mies temu ) bo dostaje dużych obrotów a zaczyna zwalniać. dodam że silnik wymieniony na 80cm i zrobione na nim 3000km wiec to nie wina silnika , ja raczej stawiam na sprzęgło lub rolki. Jadąc samemu nieodczuwam zbytnio jakiegoś problemu ale jadąc w 2 osoby pod górke to już porządnie zwalnia i strasznie niskie obroty . Proszę o porade

Przeczytawszy połowę tego postu pomyślałem "Jak może jechać 80-90km/h?"Ale po doczytaniu że masz zmieniony cylinderek to spoko.Dobra konkretnie. A zmieniałeś jeszcze coś w tym skuterku po za cylinderkiem na 80ccm??

sprawdz gaznik.te same problemy,na seryjnym vaporze z silnikiem od baski mial moj mechanik.zaczal normalnie jezdzic dopiero przy 4 gazniku

mam 2 gaźnik zapasowy i to samo a co do zmian to kompletny silnik oprucz wału , gaźnik nowy pas napędowy . w weekend będe rozbierał napęd ale chce sie upewnić by nie robić roboty głupiego , i mam takie pytanie czy takie objawy mogą występować przez zużyte sprzęgło bądz rolki ? skuter mam od 5 lat i sprzęgło seria i jednak 10k km ma zrobione

odkręć pokrywę przekładni i zobacz jaki kolor ma dzwon. jeśli ma przebarwienia fioletowe to jest do wymiany. Odkręć wariator i zobacz rolki - kwadratowe? do wymiany :D

sprzęgło nie jest fioletowe lecz bardzo czarne i zniego sypie sie jakis materiał , próbowałem wariator odkręcic ale nieszło i musze znalesc jakąs pożądną blokade