Router Bassa - nowy cylinder (Kit Arisal Sport 80cc)

Siemanko. Mam zamiar podrasować moją maszynę, tzn. wrzucić mu cylinder 80cc. Tylko, że mam teraz do Was pytanie - wszedłby on do Bassy? Jestem świeży odnośnie takich spraw. Po prostu zamawiam cylinder, idę do mechanika, on mi to montuje i mogę śmigać? ;> Proszę o pomoc, rady, etc.
Router Bassa, rocznik 2012. Bez żadnego tunningu, świeżo po dotarciu.
O ten cylinder mi chodzi: http://motor-x.pl/czesci-do-skutera,router,bassa,cylinder-kit-airsal-sport-80cc-gy6-4t-bez-glowicy--vp
Chyba, że macie jakieś lepsze do Bassy. ;d

Raczej wejdzie. Ale ja Zmieniłbym jeszcze głowice (pod 80ccm) , wzmocniony wał i wałek rozrządu... :)

Jeżeli już szukasz cylindra o większej pojemności, to kup go wraz z głowicą, na mielochu na pewno coś znajdziesz, po zmianie cylindra, jak i głowicy, należałoby zmienic wał i wałek rozrządu, tak jak kolega wyżej napisał, bo seryjka może wytrzyma, a może nie, lepiej nie ryzykować. Jak już kupujesz cylinder, to żeby go nie ograniczać, to może jakiś nowy filtr powietrza i gaźnik, a jak nie to sam filtr+ większa dysza główna i będzie ok. Jeżeli masz zamiar włożyć trochę kasy w skuter, to kup nowy wariator, rolki 5g i pasek polini, tylko NIE KEVLAR ! bo strasznie niszczy wariator.

jednym zdaniem Szykuj 1000zł ;D a skuter wart max 1500zł

cpi2006, może nie 1000zł, napisałem przecież, co i jak,
No dobra ten cylek wraz z głowicą, nie mówię o tym, co podał, ale na mielochu na pewno coś jest koszt cylindra z głowicą, pierścieniami, uszczelkami itd. do ok 400zł, stożek dobrej firmy 80-100zł
To mamy już 480, dysza ( komplet ) ok 20zł, czyli 500zł
Rolki już za 20zł można kupić, mamy już 520zł, co do wariatora, to może nie wariator, ale centralka+sprężynki sprzęgła
Koszt: ok 60zł, mamy już 580zł, pasek 110zł, czyli wychodzi 690zł, wał z 150-200zł, liczny 150, to mamy już 840zł.

No dobra ok 900zł wyjdzie z robocizną, no czyli o wiele się nie pomyliłeś :P No, ale za 1tys. złotych nie kupi nowego, to niech wsadzi, to co ma wsadzić i jeździ, ja bym jeszcze wymienił łożyska kół, bo na kołach 10, czy tam 11 calowych, nie czuł bym się bezpiecznie przy np 90km/h na oryginalnych łożyskach :P

60zł robocizna nie bąć śmieszny ;] za 60zł to wymienią ci cylinder w 4t pomyliłem się przekroczy koszt 1000zł 300zł robocizna to min ! wymiana wały to ok 150zł jestem pewny że nikt nie podejmie sie remonty całego silinika za śmieszna 60zł ;D

W zasadzie to zmiana cylindra na 72 cm3 kosztowała mnie 240 zł ale to był ekspres więc myślę że robocizna nie była by droga. O 12 zatarł mi się sworzeń tłoka więc poprosiłem o wymianę w tym warsztacie. O 17 wracałem do domu na kołach.

Kuba a nie szkoda Ci kasy skoro jeden jest jeszcze dobry? Ja będę zmieniał cylek jak zjade tego w ramach remontu. Ponadto cpi ma rację że to mało opłacalne. Może lepiej znaleźć coś za 2500 zł, bo Basia to dobry skuterek i trwały ale w serii bo na tuningu pewnie szybko się rozleci.

(AUTOR TEMATU Z ORYGINALNEGO KONTA)
Na razie ściągnąłem mu blokady, nic nie mam wewnątrz zepsute. Pośmigam trochę z tym cylkiem, a najwyżej gdy coś zacznie się psuć, to wymienię to co podaliście mi na górze. Dzięki za pomoc, na pewno zapiszę sobie ten temat i zajrzę tutaj przed zakupem. W razie czegoś, indywidualnie zgłosiłbym się do któregoś z Was. ;)
Pozdrówki.