Router Bassa - mały v-max

Witam. Mam Routera Basse 50 z rocznika 2012. Niestety skuter kiepsko jeździ, mianowicie: ma zamuł podczas ruszania, v-max 60 km/h, na którego osiągnięcie potrzebuje dużo czasu i porządnej prostej, ogólnie czuć brak mocy, np. kiedy chcę zwolnić z 50 km/h do 40 km/h to zanim z tych 40 km/h znowu dobije do 50 km/h to mija dłuższa chwila. Mój kolega ma identyczny skuter jak ja i chodzi mu o niebo lepiej, ma lepszy start i na prostej to nawet 75km/h leci a z górki spokojnie 80 km/h poleci, a mój ledwo 65 km/h. Skuterki mają zdjęte blokady i były docierane w sposób taki sam, tzn. całe wakacje docieraliśmy nasze skuterki i zazwyczaj jeździliśmy koło siebie z podobną prędkością, więc nie sądzę, aby był to problem ze zbyt "oszczędnym" docieraniem silnika. Dodam jeszcze, że w skuterku są wsadzone rolki 7 gramów firmy RMS, które myślałem, że powinny coś dać, a tu wręcz przeciwnie - żadnych efektów nie ma. Ja wiem, że to nie jest wyścigówka, bo jest to skuter z najniższej półki, ale skoro innym śmiga dobrze, to mój też powinien tak jeździć. O skuter dbam i nie cioram go, akutalny stan licznika to 1900 km. Myślę, że doradzicie mi co może dolegać mojemu Routerkowi, zastanawiałem się nad regulacją gaźnika, ale liczę na Was.

Było tak zawsze czy stało się po jakimś czasie?

wymień roki na 4-4,5 grama będzie lepsze przyśpieszenie i v-max

Odkąd tylko odblokowałem skuter zawsze tak kiepsko chodził, ale teraz już masakra. Na pewno zawsze chodził gorzej niż wspomniany skuter mojego kolegi.

Masz za ciężkie rolki na pewno, wsadź 4,5 gr. Możesz je jeszcze dodatkowo posmarować specjalnym olejem do rolek - koszt 30 zł z wysyłką.
Coś poza zdjęciem blokad mu robiłeś? Wszystkie blokady zdjęte?
Poza tym wiesz, chińczyk chińczykowi nie równy, może po prostu miałeś pecha.
Może ten co składał skuter kolegi dostał więcej ryżu i lepiej się przyłożył.

ja osobiście posiadam baśke z 2008 roku czyli ten pierwszy model . po forum z tego co czytam o wiele lepiej wyszedł im ten 1 ale wracając do tematu . wraz z kolegą postawcie skuterki na stopkach , weźcie stoper i dajcie do dechy . stoper zatrzymać w momęcie kiedy będzie słychać ze w większe obroty sie nie wkręci . jeżeli faktycznie skuter kolegi szybciej się wkręci to pokręć przy mieszance paliwa lub też na chwile zdejmij filtr powietrza i zobacz wtedy jak się wkręca. jeżeli masz gwaracje może lepiej nie ruszać.

Witam zacne grono fanów jednośladów.
Podam skuter Router Bassa z 2016 roku.
Zmieniony tłok, pierścienie,głowica,cylinder i gaźnik na 90 cccm.
Prędkość za bardzo się nie zmieniła tylko przyspieszenie.
Gdzie tam jest jeszcze jakas blokada.
Leci 55,60km/h
Model jest fabryczny do wariatora nie zaglądałem jeszcze.
Pozdrawiam.

no to musisz poszukać reszty blokad (np mozesz mieć mniejszy wariator - robili tak) albo zweryfikować jakość tego cylindra i jego montażu (kompresja) albo to wszystko poprawnie wyregulować