router bassa czy romet 727 eco na10' co wybrać pomocy!!

chcę sobie kupić jakiś tani skuter więc mam na oku dwa basse i rometa 727 Eco na 10' proszę o pomoc,rady jakieś i opinie użytkowników oraz coś na temat plastików w tych skuterkach

z góry dzięki

Ja zakupiłem nową Baśkę rok temu. Przejechane 540km, po pierwszych 200km wymieniłem olej na motul 4t, wywaliłem śrubkę blokującą gaz i da się jechać (z lekkiej górki zamyka na 80km/h). Nie narzekam, pojazd jak na razie bezawaryjny i podejrzewam że dociągnie w takim stanie dociągnie jakieś 2 tysie. Nie żebym szczególnie zachęcał (miejski sportowy przecinak to nie jest, ale obciachu nie ma). Ja bym brał co tańsze, Baśka sprawdzona ale jeśli cena była by taka sama brał bym Rometa (magia pegaza, a ja za nową Bassę z salonu dałem 1200zł więc nie marudziłem).
pozdrawiam

Jeżeli chodzi o podzespoły to wszystko to samo.
Romet może być nieco lepiej wykonany przez co ciutek droższy.
Na jego korzyść przemawia to, że ma 2 lata gwarancji pod warunkiem dokonywania przeglądów.

Ja bym brał rometa tam sama konstrukcja co bassa ,ale ma hamulec tarczowy z przodu więc jeśli nie ma jakiejś dużej różnicy cenowej to bierz eco pamiętaj ,że tu chodzi o bezpieczeństwo :)

Wow, faktycznie. W 2012 zrobili lifting i dodali tarczę.
To zmienia postać rzeczy. Jeżeli masz do wyboru model 2012 (bo w 2011 były jeszcze dwa bębny) to z całą pewnością Romet.

Romet :D Chociaż i tak kupił bym używany markowy skuter :)

Mich4l@ Proszę Cie, nie mów mi, że kupiłbyś używany markowy skuter za 1400-1600 zl ( cena "Baśki" ). W takiej cenie można dostać doje*ana 10 letnia gilere albo inny sprzęt który najlepsze lata ma za sobą, a w razie potrzeby kosz naprawy chłopaka zrujnuje, a jak chłopak ma dylemat, wybrać routera czy rometa to znaczy, że nie ma kasy na ładowanie w markowy używany sprzęt.

morgy1234@ Oba skuterki są złożone z tych samych podzespołów ( rama, silnik, itp... ), jedyną różnicą może być tak jak już koledzy wyżej napisali hamulec przedni w romecie, co przemawia na jego korzyść. Jeśli różnica cenowa między rometem a routerem nie bedzie przekraczała 300 zł to myślę ze śmiało możesz brać romecika. Jeśli koszty będą większe to nie ma sensu ładować w rometa kase, bo za tą różnicę cenową możesz kupić porządny kask i odłożyć sobie kasę na serwisowanie swojego nowego nabytku ( nie oddawaj skuter na okresowe przeglądy ponieważ to się nie opłaca !!!! oczywiście automatycznie tracisz gwarancję, ale nie martw się nic Ci po niej ). Po szybkim porównaniu cen w internecie obu jednośladów jestem za Bassą ( cena bassy 1699zl, cena rometa eco 2299 ), więc dla tej tarczy nie opłaca się wydawać 600 zl.
Pozdrawiam !!

morgy1234@ Podaje Ci linka z opisem mojego jednośladu, to jest prawie to samo co bassa, ma tylko inną lampę przednią
http://www.skuterowo.com/forums/topic/romet-router-50-xs-city-line