Router Bassa 50 i pierwszy przegląd

Witam, mam pytanie mianowicie tydzień temu kupiłem baśke :) sprawuje sie ok 140 km na liczniku jedna trasa zaliczona. I teraz pytanie do was czy opłaca się jechać do serwisu na przegląd i wydać 160 zł ;/ nie uśmiecha mi się to bo zbytnio bo z kasą na razie nie stroje. Rozumiem 100-130 zł ale 160 zł to przesada dla mnie i ja się pytam za co ..?

Stwierdziłem że konstrukcja nie jest skomplikowana a byłem mechanikiem żużlowym i troszkę w mechanice się siedziało. Fakt strace gwarancje ale co mi po niej, lepiej chyba tą kasa gdzieś odłożyć i jak coś się popsuje to samemu wymienić ewentualnie jak coś nie będę w stanie zrobić to wtedy do mechanika można skuter oddać. Biorąc pod uwagę ile części kosztują średnio 60 zł to oszczędność na samodzielnym serwisie będzie :)

Po tych 300km wymianę oleju silnikowego zamierzam zrobić oraz wymianę oleju przekładniowego. I teraz pytanie do was, jaki olej będzie dla baśki najlepszy :)

Czy moja decyzja o samodzielnym serwisowaniu jest trafna??

nie jedź na serwis nie opłaca ci sie ja sobie sam przeglad robie kupuje olej syntetyk 20 w 50 sam wymieniam a nie daje im zarabiać

Według mnie najlepszy dla tego silnika jest olej półsyntetyczny 10W/40. Co do samodzielnej eksploatacji to nic trudnego. Wymiana oleju, czy podregulowanie Gaznika, bądź zaworów. To proste czynności , z którymi poradzi sobie każdy. Ja osobiście też zrezygnowałem z gwarancji , ponieważ jak dla mnie to strata czasu i pieniędzy. Wszystko wykonuje sam. ;) Na początku będziesz miał małe problemy z tym wszystkim , ale z czasem będziesz wykonywał te czynności w parę minut ;) Najważniejsze to chęć i zdolności ;) Napewno zaopatrzy się w podręczny zestaw kluczy, często mogą się przydać ;) To chyba tyle ;) Szerokości ci życzę ;)

A do przekładni jaki olej polecacie :)?

Ja osobiście leje do przekladni olej 85W/90

Byłem w sklepie motoryzacyjnym i gość w sklepie powiedział że ten 80w90 do przekładni się nadaje :) co do oleju castrol 10w40 za 35 zł opłaca się i do przekładni też mam go wlać :)

Do przekładni zwykły "hipol"-80w90
Do silnika półsyntetyk - 10w40 obojętnie czy Castrol,Motul,Mobil,Orlen - to nie są wybitnie wysilone silniki i większość olei daje radę.

Kupiłem w media expercie tego castrola za 15,99zł :) http://allegro.pl/castrol-power-1-4t-10-w40-1l-i3474071413.html

Pytanie do was czy mogę ten olej wlać do przekładni tak jak gość w sklepie motoryzacyjnym mówił czy lepiej w przekładniowy zainwestowac.

Mam w książce serwisowej napisane olej przekładniowy mineralny Racing gear oil 80W sea 80.

Ja też leje do basi ten olej i jestem zadowolony. A do przekładni nie lej kup hipola albo rotaxa ten drugi z 12zł za 150ml..

"korr" - może nie zrozumiałeś ale powtarzam jeszcze raz (za innymi)
DO PRZEKŁADNI LEJEMY OLEJ O SYMBOLU 80w90 może być 80w80 lub 80w95
(ten olej jest inny ,gęstszy , ma inne parametry)
DO SILNIKA 10w40 PÓŁSYNTETYK
tyle w temacie.

jak mówi kolega wyżej a jak żal ci 15zł to nalej oleju 10w a potem kupuj części. A skuter na dotarciu ma większe tarcie i to by było samobójstwo dla przekładni więc potrzebuje odpowiedniego oleju!

nie żal 15 zł więc spokojnie. Ja się tylko zapytałem jak z tym olejem jest. Tego castrola mam to tylko jeszcze do przekładni kupie i będzie ok :P a jak czyści się filtr oleju to sitko ??

Jak odkręcisz ten spust to będzie wystawało sitko ja je przedmuchuje powietrzem a jak nie to weź benzynę i pędzelek i wyczyśc i odczekaj jak wyschnie i go załóż

Kupiłem już do przekładni hipol 80w90 :) mam do was pytanie po wyschnięciu filtra po czyszczeniu czym nasączyć filt?? trzeba kupywać spray do filtrów ?

Pierwsza wymiana oleju przekładniowego i silnikowego zaliczona :) co dziwne po wymianie oleju silnik lepiej przyśpiesza szybciej się zwija. Jest to możliwe :)?