Router Bassa 50 – dymienie z wężyka wychodzącego z pokrywy zaworów

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Router Bassa 50 – dymienie z wężyka wychodzącego z pokrywy zaworów

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe damian2000dabe damian2000dabe 4 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe damian2000dabe
    damian2000dabe
    Użytkownik

Witam was serdecznie. Jest to mój pierwszy skuter, więc mało wiem o naprawach, lecz coś kojarzę. Jak wspomniałem w temacie, ciągle dymi z wężyka wychodzącego z pokrywy zaworów. Miał niedawno regulowane zawory. Skuter chodzi normalnie, nie traci mocy, z tłumika nie dymi i nie spala oleju. Od kilku dni jest mała trudność przy odpalaniu, a mianowicie trzeba było pomęczyć troszkę rozrusznik. Po prostu spaliny wydostają się tym wężykiem. Co jest nie tak?
    Proszę o wyrozumiałość i powstrzymanie się od złośliwych komentarzy. Z góry dziękuję.

Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Ten wężyk to tzw. odma. A to co z niego się wydostaje, to opary oleju. Skąd wiesz że „dymi”? Masz ten wężyk odpięty i wisi luzem? Tamtędy opary oleju mogą się wydostawać, ale drugi koniec wężyka powinien być wpięty w rurkę przed filtrem powietrza.

Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    damian2000dabe
    Użytkownik

A powinno być podpięte do filtra powietrza, a nie do przepustnicy? A poza tym czuję spaliny…

damian2000dabe
    Użytkownik

No i nawet przy odpalaniu lecą spaliny z odmy. I jeszcze zapomniałem dodać iż mam bardziej gęsty olej niż powinienem ale facet powiedział że nic nie zaszkodzi.

Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Wstawiam zdjęcie – to ten wężyk? Jeśli mówimy o nim, to to jest odma; jeden koniec wpięty jest w pokrywę zaworów na głowicy, a drugi koniec wpinasz w króciec PRZED filtrem powietrza czyli na wejściu, przy wlocie powietrza do filtra.
    .

Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

Berg napisał:

a drugi koniec wpinasz w króciec PRZED filtrem powietrza czyli na wejściu, przy wlocie powietrza do filtra.

Ewentualnie robisz tak, jak ja i olewasz go celowo nie montując go do filtra powietrza. W moim przypadku poskutkowało to delikatnym ożywieniem silnika. Przez tą odmę do filtra powietrza oprócz oparów oleju leci też ciepłe powietrze z silnika oraz odrobinę oleju. Silniki spalinowe nie lubią ciepłego powietrza, bo te gorzej łączy się z benzyną w cylindrze.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125
    damian2000dabe
    Użytkownik

Dziękuję serdecznie. 🙂

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie