Router Bassa 2013 - cylinder.

Witam , mam 100zł na tuning mechaniczny.. Myślałem nad zmianą cylindra na 80cm . Czy będę musiał zmieniać głowicę ? I czy ten cylinder da sobie radę? http://allegro.pl/cylinder-tuning-cewka-modul-dysza-4t-80cm3-tajwan-i3354754388.html . Jak wzrosną osiągi , na razie wyciągam 70km/h po prostej :)

Zmiana cylindra da Ci lepszą dynamikę jazdy, prędkość specjalnie się nie poprawi. Może do 75.

hmm , kolega ma biegówkę M50 . zmienił cylinder , głowice na 72cm i jedzie 100 ( sprawdzane GPS) . Co bym musiał zmienić, żeby jechać te 85- 90 km/h? :>

Ale Router Bassa to nie biegówka, ma trochę inną charakterystykę napędu. A swoją drogą myślałeś o tym jak z takiej prędkości skutecznie się zatrzymać mając tylko hamulce bębnowe? :)

mam tarczowe z przodu ; )

mój skuter bardzo ładnie się zbiera, 200m i mam 60 na liczniku ;> który nie okłamuje . :) więc myślałem o tym, że ten cylinder da tej prędkości tak do 80-90km/h

Jeśli nie jesteś za ciężki to wcale nie jest wykluczone, że te 80 Ci poleci. Mój stary chińczyk z 72-ką jechał 75, ale ja swoje ważę.

55kg waże . :D

ale czy muszę zmieniać głowice ? :>

Wiesz co, u mnie jak zmieniali cylinder nie było mowy o wymianie głowicy. Tak samo wał nie był wymieniany bo podobno spokojnie do 90 cm3 wytrzymują.

no właśnie też tak słyszałem, bo lepiej jest wydać te 80zł na sam cylinder niż 160 na zestaw.. :> dzięki bardzo ^^