ROMET ZXT AWARIA

Siema!

Mam pytanko, posiadam motorower Romet ZXT 50 rocznik 2019 z cylindrem i głowicą 80. W motorku pewnego dnia coś jakby wybuchło/strzeliło, zaczął on tracić na mocy i zgasł, od tego momentu nie udało mi się go odpalić ( rozrusznik elektryczny / kopka / pych ) Sprawdziłem świecę, a nawet zakupiłem nową. Iskra jest, za pomocą strzykawki wlałem trochę benzyny, więc opcje z niedochodzącym paliwem wykluczyłem. Ostatnio odkryłem, ze motorek nie posiada kompresji, więc zabrałem się za regulacje zaworów, które ustawiłem według książeczki serwisowej, lecz to też nie pomogło. Podczas odkręcania pokrywki z zaworu wydechowego zauważyłem coś na kształt opiłków żelaza które się w nim znajdowały. Chciałbym poprosić o pomoc oraz rady, bo nie mam pojęcia co może być przyczyną awarii. Pozdrawiam :wink:

Mógł przeskoczyć rozrząd, jeżeli wybuchło to mogło wydmuchać uszczelniacze wału.

skoro masz opiłki i nie masz kompresji to w zasadzie masz demontaż cylindra w planach (zapewne z wymianą).
Spuść olej i zobacz czy w nim nie bedzie opiłków - bo jak są to i zakres pracy wiekszy.