! Forum Motorowery ROMET ZXT AWARIA

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 4 miesiące, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #679872 Odpowiedź

Daniel Rachocki
    Użytkownik

Siema!

Mam pytanko, posiadam motorower Romet ZXT 50 rocznik 2019 z cylindrem i głowicą 80. W motorku pewnego dnia coś jakby wybuchło/strzeliło, zaczął on tracić na mocy i zgasł, od tego momentu nie udało mi się go odpalić ( rozrusznik elektryczny / kopka / pych ) Sprawdziłem świecę, a nawet zakupiłem nową. Iskra jest, za pomocą strzykawki wlałem trochę benzyny, więc opcje z niedochodzącym paliwem wykluczyłem. Ostatnio odkryłem, ze motorek nie posiada kompresji, więc zabrałem się za regulacje zaworów, które ustawiłem według książeczki serwisowej, lecz to też nie pomogło. Podczas odkręcania pokrywki z zaworu wydechowego zauważyłem coś na kształt opiłków żelaza które się w nim znajdowały. Chciałbym poprosić o pomoc oraz rady, bo nie mam pojęcia co może być przyczyną awarii. Pozdrawiam 😉

#679876 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Szumek811
    Szumek811
    Użytkownik

Mógł przeskoczyć rozrząd, jeżeli wybuchło to mogło wydmuchać uszczelniacze wału.

Nie pomagam na priv 😉

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #679878 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

skoro masz opiłki i nie masz kompresji to w zasadzie masz demontaż cylindra w planach (zapewne z wymianą).
    Spuść olej i zobacz czy w nim nie bedzie opiłków – bo jak są to i zakres pracy wiekszy.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
Odpowiedz do: ROMET ZXT AWARIA
Informacje o Tobie: