Romet Zetka czy Zipp Naken

Witam wszystkich użytkowników. Prosze o pomoc a mianowicie mam zamiar kupić sobie motorower tylko nie wiem na jaki sie zdecydować czy na rometa zetke czy zippa nakena, mam 198cm i 75kg. Bardzo prosił bym o jakieś wskazówki i doświadczenie (jeśli ktoś ma) z tymi motorkami.

wyższy ode mnie jesteś :D
Neken ma sprawdzony silnik 139FMB do którego można łatwo i tanio dostać części zamienne i tuningowe przy tym jest dość niezawodny a romet ma silnik... No właśnie, nie wiadomo jaki... Kiedyś był test na Skuterowo Nekena możesz obejrzeć

No właśnie oglądałem ten test Nakena. I chyba skusze sie na zippa bo ma większe możliwości tuningu, a z tego co słyszałem to ten romet poza tym że ma pionowo ustawiony cilinder nie ma żadnych zalet

w kwestii osiągów to nie będzie miało znaczenia, że w Nekenie jest cylinder poziomy

jednak wybór padł na zipp'a.
Jak wy docieraliście swoje skutery,macie jakies porady i wskazówki i przestrogi na co mam uważać ?

Był spory artykuł o docieraniu w którym jest napisane wszystko, co trzeba wiedzieć: http://www.skuterowo.com/docieranie-silnika-wersja-ostateczna/ .

Neken to biegówka, więc masz większy wpływ na to, jak będzie wyglądało docieranie tzn. na jakich obrotach silnik będzie pracował. Mówiąc krótko: nie zamulać ani nie katować.

Dzięki wielkie za ten artykuł, szukałem go ale znalazłem ten drugi który nie był tak dokładnie napisany. Wielkie dzięki.

Odświeżę trochę temat.
Problem ten sam. Zipp jest tańszy ale Romet podobno lepiej wykonany.
Który z nich kupić ??

Ten który Ci się podoba jeżeli nie zwaracasz uwagi na to co napisal madi.