Romet Zetka 50cc czy Junak 901 50cc

Czesc. Mam kilka pytań oto one: Który ma lepsze osiągi? Który ma blokady i jak je zdjąć oraz jakie v max maja??

Według mnie chyba lepszy Romet. Podkreślam chyba, bo te wszystkie "mini" motorki są nieobliczalne według mnie, bo to ni skuter ni motor...
Obydwoje mają blokady, bo przecież nie były by motorowerami. Gdzie to wiedzą tylko użytkownicy tych bzyków. U nas chyba nikt takich na forum nie ma. Po prostu musisz szukać. V-max to chyba jak każdy motorower, do 70km/h. Lub więcej, zależy o ile Ci licznik będzie w tych odkurzaczach przekłamywał ;) Ale na pewno v-maxy podobne.

Mój nauczyciel od Wf-u kupił sobie Rometa Zetkę i po 1200km rura wydechowa całkiem zardzewiała,a poza tym chwalił sobie ten motorowerek bo bardzo mało palił.Jego V-Max to 70km/h.Nie oczekuj od 4t nie wiadomo jakich osiągów!!!

2T dużo większego v-maxu nie ma. Przynajmniej ja gdybym widział że wydech mi rdzewieje to bym to robił a nie zostawiał i potem mówił że wydech padł po 1200km... Nie miałem jeszcze styczności z tymi motorowerami ale jedno wiem - każdy swoje chwali.

Jak mu całkowicie zardzewiał to oddał go na wymianę na gwarancji.Może to prawda, że każdy swoje chwali.Ja napisałem jak mi powiedział i tyle. ;)

Mój znajomy ma rometa zetkę i bardzo go chwali. Jeździ nim juz 2 lata i nic jeszcze mu sie nie zepsuło w nim. Miał tylko lekki szlif gdy jechał póżnym wieczorem.

Zetka ma fajniejszy dźwięk silnika ale z drugiej strony do silnika 139FMB z poziomym cylindrem masz wszystkie części ogólnie dostępne. Do tych pionowych z Zetki na razie ciężko cokolwiek dostać ale może to się zmieni. Ja mam motorower z tym silnikiem (poziomy 139FMB) i nie mogę powiedzieć o nim jednego złego słowa. Silnik jest cichutki, pali tyle co nic i jest bardzo przyjemny w eksploatacji obsłudze jak i ewentualnym tuningu. No i jest nie do zdarcia. No ale po 7 miesiącach to chyba kolega już wybrał pojazd.