Romet Zetka 125 – samoistnie rosnące obroty.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Romet Zetka 125 – samoistnie rosnące obroty.

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe snajper061 snajper061 5 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe DeDox1911
    DeDox1911
    Użytkownik

Witam, mam problem z moja Zetką. Otóż kiedy jadę, od czasu do czasu przy jeździe po puszczeniu manetki motocykl łapie sam obroty około 5-6k rpm (raz się zdarzyło aż do czerwonego pola na środku skrzyżowania) i dopiero po strzeleniu manetką to się uspokaja lub lekkim dodaniu gazu, linka sprawdzona chodzi dobrze nasmarowana zero zniszczenia, gaźnik sprawdzony przepustnica się nie zawiesza, wypolerowane ostre krawędzie więc na 100% to nie przepustnica, wszystko ładnie odbija, poprowadziłem w inny sposób linkę. Nie naciąga jej teraz, przepustnica chodzi bez oporów. Naciągnąłem nawet sprężynę przepustnicy. Aha i jeszcze robiłem taki eksperyment że bez dekielka od gaźnika i linki wsadziłem palec w gaźnik i dociskając na boki poruszałem przepustnicą i też nic się nie zacinało. Dodam że zaczęło sie to chyba dziać kiedy wymontowałem po raz pierwszy gaźnik i sprawdzałem tą czarną podkładkę miedzy króćcem a gaźnikiem, i odlepiłem ją… może to być tzw „lewe powietrze”?. Dodam że gaźnik czyszczony. I od czasu robienia tej linki i czyszczenia gaźnika staje się to rzadziej. Co jeszcze może powodować taki efekt?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no skoro sie wkręca to ma na to powietrze.tego bym szukał najpierw

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    DeDox1911
    Użytkownik

Dziś powkładam nowe wycięte uszczelki między tą podkładkę plastikową czarną i zobaczy się co jest grane, zdam relacje z jazdy 😀 A wgl można tą podkładkę wywalić? Tą miedzy króćcem a głowicą i zamiast niej wsadzić normalną specjalną uszczelkę taką papierową, powinno to zmniejszyć ryzyko lewego powietrza bo miedzy króćcem a gaźnikiem nie będzie 3 połączeń a 2 :)?

DeDox1911
    Użytkownik

Nowa uszczelka, jest lepiej. Ale teraz jakby na niskich obrotach sie tak działo, co jakiś czas około 3-4tysiące rpm i tak sie dzieje, ale malo kiedy, co jeszcze może być przyczyną?

Zdjęcie profilowe snajper061
    snajper061
    Użytkownik

tylko lewe dokładnie obejrzyj no i jeszcze może sie iglica zawieszać

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie