Romet Zetka 125 - samoistnie rosnące obroty.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Romet Zetka 125 - samoistnie rosnące obroty.

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe snajper061 snajper061 6 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #175846 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe DeDox1911
  DeDox1911
  Użytkownik
  • Postów: 6

  Witam, mam problem z moja Zetką. Otóż kiedy jadę, od czasu do czasu przy jeździe po puszczeniu manetki motocykl łapie sam obroty około 5-6k rpm (raz się zdarzyło aż do czerwonego pola na środku skrzyżowania) i dopiero po strzeleniu manetką to się uspokaja lub lekkim dodaniu gazu, linka sprawdzona chodzi dobrze nasmarowana zero zniszczenia, gaźnik sprawdzony przepustnica się nie zawiesza, wypolerowane ostre krawędzie więc na 100% to nie przepustnica, wszystko ładnie odbija, poprowadziłem w inny sposób linkę. Nie naciąga jej teraz, przepustnica chodzi bez oporów. Naciągnąłem nawet sprężynę przepustnicy. Aha i jeszcze robiłem taki eksperyment że bez dekielka od gaźnika i linki wsadziłem palec w gaźnik i dociskając na boki poruszałem przepustnicą i też nic się nie zacinało. Dodam że zaczęło sie to chyba dziać kiedy wymontowałem po raz pierwszy gaźnik i sprawdzałem tą czarną podkładkę miedzy króćcem a gaźnikiem, i odlepiłem ją… może to być tzw „lewe powietrze”?. Dodam że gaźnik czyszczony. I od czasu robienia tej linki i czyszczenia gaźnika staje się to rzadziej. Co jeszcze może powodować taki efekt?

  #175847 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 643

  no skoro sie wkręca to ma na to powietrze.tego bym szukał najpierw

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

  Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
  #175849 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe DeDox1911
  DeDox1911
  Użytkownik
  • Postów: 6

  Dziś powkładam nowe wycięte uszczelki między tą podkładkę plastikową czarną i zobaczy się co jest grane, zdam relacje z jazdy 😀 A wgl można tą podkładkę wywalić? Tą miedzy króćcem a głowicą i zamiast niej wsadzić normalną specjalną uszczelkę taką papierową, powinno to zmniejszyć ryzyko lewego powietrza bo miedzy króćcem a gaźnikiem nie będzie 3 połączeń a 2 :)?

  #175921 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe DeDox1911
  DeDox1911
  Użytkownik
  • Postów: 6

  Nowa uszczelka, jest lepiej. Ale teraz jakby na niskich obrotach sie tak działo, co jakiś czas około 3-4tysiące rpm i tak sie dzieje, ale malo kiedy, co jeszcze może być przyczyną?

  #175929 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe snajper061
  snajper061
  Użytkownik
  • Postów: 692

  tylko lewe dokładnie obejrzyj no i jeszcze może sie iglica zawieszać

   
  Czytaj
  REKLAMA

  KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

  Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
Odpowiedz do: Romet Zetka 125 - samoistnie rosnące obroty.
Informacje o Tobie: