Romet rxl - ciezko pali

witam, mam taki problem, gdy skuter postoi ok godziny moze dluzej to juz ciezko odpala, nie chce wejsc na obroty, gdy dodaje mu gazu skuter odrazu gasnie, dopiero po ok 10 min jest reakcja, w czym moze byc problem?

Wygląda na to, że nie działa elektrozawór ssania. Gdy włączasz skuter na zimnym silniku, to dostaje zbyt mało paliwa i ciężko mu odpalić. A gdy już odpalisz i dodajesz gazu, to z kolei motor dostaje zbyt dużo powietrza. Po tych paru minutach pracy silnik jest już w optymalnej temperaturze, dlatego też normalnie reaguje na gaz.

witam, dzieki za odpowiedz. A ten elektrozawor trzeba wymienic czy da rade go jakos naprawic? a co myslisz o gazniku ? moze trzeba przeczyscic?

Elektrozawór musisz wymontować (dwie śrubki) i odłączyć od instalacji (jedna wtyczka). Mierzysz ile wystaje iglica. Podłączasz go na stole pod 12V i czekasz kilka minut. Jeśli po tym czasie iglica się wysunie na kilka(naście) milimetrów, to zawór jest sprawny, a problemu musisz szukać w jego zasilaniu. Jeśli się nie wysunie - elektrozawór do wymiany (nie naprawialny).

ok dzieki jutro postaram sie to sprawdzic i dam znac czy pomoglo :)

nie sprawdzalem czy elektrozawor jest sprawny, skuter kupilem ok 2tyg temu, i dzisiaj tylko tak z grubsza sprawdzilem i byl odpiety, po podlaczeniu skuter piszczy, to znaczy ze ten elektrozawor jest zepsuty ?

1. Jak miałeś go odpięty, to silnik cały czas mógł pracować ze ssaniem. Nawet gdy się rozgrzał. Sprawny automat WYŁĄCZA ssanie. Ale w Twoim przypadku stawiał bym na zacięty zawór iglicowy ssania (cały czas wysunięty).
2. Co piszczy? Gdzie? W silniku? Automat ssania piszczy? A może pod reflektorem? Pisanie "coś piszczy" nic nam nie powie.
3. Skoro masz kłopot z pracą silnika gdy jest zimny/ostygł, to ssanie - prawdopodobnie - cały czas masz zamknięte = iglica w ssaniu się nie chowa gdy automat stygnie. Możliwe, że zawór iglicowy się zaciął wewnątrz. Wyjmij go i sprawdź.

po wpieciu kabla piszczy przy kierownicy, tak jakby wykrywal jakis problem wlasnie z elektrozaworem, postram sie dzisiaj go sprawdzic

nie udalo mi sie go wykrecic ale wpialem wtyczke do innego wejscia i piszczy tylko od czasu do czasu, w tym skuterze mam wypiety zbiornik oleju bo podobno za duzo bral, i wczesniej pewnie wtyczke od elektrozawodu wpialem pod wtyczke od oleju i dlatego piszczal caly czas