Romet rxl 50 wymiana cylindra

Witam posiadam rometa rxl 50 z 2008r. i chce w nim wymienić cylinder bo orginalny ma już ponad 16tyś przebiegu , i mam takie pytanko czy bez obaw mogę zamówić ten cylinder czy będzie wszystko pasowało i wgl z góry dzięki.
http://allegro.pl/cylinder-glowica-100cm-4t-skuter-gy6-139qmb-dysza-i5013131667.html

Tak będzie pasować ale ja bym takiej poj na wał z przebiegiem 16tyś ni zakładał.

Wał jest wymieniony ok. 2tyś temu bo padł także obecny jest w dobrym stanie

No to śmiało:)

Tylko przed złożeniem całości, sprawdź głowicę (zawory) na szczelność. To że zmontowana, nie znaczy że spasowana. Ja też kupiłem głowicę która miała być dotarta, a zawory przeciekały jak stare przerdzewiałe wiadro. Zorientowałem się o tym dopiero po złożeniu całości gdy ni chu chu nie mogłem go odpalić. Niepotrzebnie sobie roboty narobiłem.

jak mówi doświadczenie w zasadzie nigdy w tych głowicach zawory nie są dotarte. Co zresztą można ocenić po stanie gniazd i przylgni zaworowych.Jeżeli nie ma tam śladów współpracy tych elementów to znaczy że docierane nie były - a na ogół nie są wykonywane w takim rygorze technologicznym żeby tego nie potrzebowały.

Znaczy ja kupuje części z allegro a montować to mi je będzie mechanik w serwisie

I niech ten mechanik ci dotrze zawory przed montażem.

A jak myślicie ile takie dotarcie zaworów i zamontowanie całego tego zestawu będzie kosztować ?

Jak ktoś Ci będzie docierał to może sobie policzyć bo roboty trochę z tym jest i niestety nie wiadomo jak Ci to zrobi. Jak samemu - a zrobisz to dobrze i dokładnie - , to koszt tyle co za ew. pastę do docierania (ja użyłem proszku ściernego od szklarza + olej silnikowy = papka do docierania) i kawałek wężyka gumowego fi=5 mm. No i trochę cierpliwości i czasu. Satysfakcja gwarantowana.
Zmontowanie całości to nie jakaś wielka filozofia. Opisów w necie pełno, jak masz dryg do mechaniki to to ogarniesz.

Już mam zamontowany cały zestaw i mechanik wziął 150zł chyba nie tak najdrożej, czuć że jest mocniejszy ale chyba po dotarciu moc się trochę zwiększy ?

Chyba nie... :((