Romet Router Metrocity 50 - brak mocy.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #175640 Reply
    Lolomet
    Użytkownik
    • 2

Tak jak wyżej w moim skuterze kompletnie brakuje mocy nie ma jej nawet na tyle żeby skuter pchał sam siebie, wymieniłem w nim filtr powietrza na stożkowy i wydech na przelotowy, trochę dławił więc spróbowałem go wyregulować a że w temacie jestem całkowicie zielony to efekt jest był taki że skuter nie wchodził na wysokie obroty bo zaczynał się dławić a jeżeli już coś mu się tam udawało to tylko na kilka sec. ponadto gwałtowne dodanie gazu też powoduje dławienie Wymontowałem gaźnik, przeczyściłem i złożyłem do kupy, był mały problem z gumą nad iglicą ale po 10 minutach męczarni udało się dopasować ją i skręcić wszystko. gaźnik zamontowany a problem jak był tak dalej jest. Dodatkowo nie chce mi odpalać z startera a z kopki już nie mogę ponieważ w piątek obudowa paska napędowego pękła mi dookoła kopki i efekt jest taki że jeżeli tylko próbuje cokolwiek zdziałać kopką to obraca się ona dookoła a jeżeli skuter już odpali ze startera to słychać jak obudowa tego paska trze o coś tam w środku. nwm może o wariator czy cokolwiek tam ruchomego jest. i przechodząc do sedna sprawy. Jak wyregulować ( jeżeli to problem z wyregulowaniem) ten gaźnik tak aby chodził normalnie. Odrazu mówię że ustawienia fabryczne ( mieszanka max 2,5 obrotu) nie działają. co mógł bym zrobić ? Z góry dziękuje za wszelką pomoc

#175645 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Ludzie są niereformowalni… Po co ten stożek zakładałeś? Szczególnie do serii jest to idiotyczny pomysł…

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#175660 Reply
    Lolomet
    Użytkownik
    • 2

hehe czy to istotne po co zakładałem ? stary filtr mam nadal więc w razie czego mogę go założyć. ale nadal nie wiem jak go wyregulować ?

#175661 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Zakładam, że chciałeś „odblokować” lub „tuningować” swój skuter, założyłeś najtańszy stożek gąbkowy i teraz masz problem. Zgadłem? Coś jeszcze „tuningowałeś” w nim?

#175686 Reply
    Lolomet
    Użytkownik
    • 2

hehe dokładnie obietnica youtube że po zamontowaniu stożka mój skuter stanie się demonem szybkości:P. a poza tym dodałem tylko tłumik przelotowy i to wszystko i jak tak teraz myślę to na tłumiku chyba poprzestanę

#175687 Reply
    Lolomet
    Użytkownik
    • 2

PS. A filtr jest siatkowy, starałem się unikać gąbkowych bo siąkną wodę

#175691 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Wywal ten stożek i spróbuj wyregulować na seryjnym filtrze.

#175722 Reply
    Lolomet
    Użytkownik
    • 2

ok jutro przychodzi pokrywa paska to po zamontowaniu od razu wezmę się za regulacje i dam znać jak mi poszło

#175815 Reply
    Lolomet
    Użytkownik
    • 2

No już sobie tą obudowę zamontuje….. Konsekwencje kupowania tanich chińczyków, wraz z niską ceną mamy najniższą możliwą jakość części, W moim przypadku śrub, klucz 8 ciasno przylega do śruby ale mimo to przy odkręcaniu śruba się obkręca. popróbuję jeszcze troszkę a jeżeli się nie uda to użyję prostych praw fizyki. młotek z kutej stali vs cienkie aluminium, wynik oczywisty bo części produkowane za cenę 50 centów, po wszystkim montuję nową częśc na nowych śrubach i dopiero wtedy napiszę efekt końcowy regulacji gaźnika bo w tym momencie jest to dla mnie niemożliwe, pogoda deszczowa skutera z startera nie odpalę na ten moment więc….

#175893 Reply
    Lolomet
    Użytkownik
    • 2

klucz odpowiedni znaleziony śruby odkręcone wszystko git malina poskładane ale mimo wszystko kopka blokuje się podczas prób jej użycia… ehh po raz kolejny los kopnął mnie w twarz..

#176107 Reply
    Lolomet
    Użytkownik
    • 2

wszystko poskładane, nie miałem czasu na kupno nowego filtra więc postanowiłem lekko przerobić ten stożkowy tak ażeby nie przepuszczał tyle powietrza 😛 mówiąc prościej użyłem elastycznej farby nitrocelulozowej i zamalowałem nią 1/3 filtra + górny otwór i dałem mu kilka godzin na porządne wyschnięcie żeby mi czasem farba do gaźnika nie wleciała, po złożeniu wszystkiego do kupy i wyregulowaniu do ustawień fabrycznych, Moja czerwona S1000rr chodzi jak marzenie 😛

#176108 Reply
    Lolomet
    Użytkownik
    • 2

więc myślę że temat do zamknięcia chyba że ktoś ma jakieś uwagi ważne które mogły by się mi przydać na przyszłość 😛

#176111 Reply
    H2SO4
    Użytkownik
    • 1

Troszku partyzanckie postępowanie, ale skoro jesteś tak silnie przekonany, że filtr stożkowy nad gorącym silnikiem w skuterze to jest jakaś dodatkowa moc wykrzesana z typowego silnika 4T GY6 139QMB to nie chcę ci odbierać tej obecnej świadomości.

Co do dodatkowego info o obsłudze chińskiego skutera to był tutaj bardzo długi wątek o Routerze Bassa (to to samo co Router Metro City, tylko nieco inne ma plastiki) i niemal wszystko zostało tam napisane. Wystarczy sobie poczytać te całe 58 stron od początku, a nawet i wstecz.

http://www.skuterowo.com/forums/topic/wszystko-o-router-bassa-opinie-porady-itd/page/1

#176122 Reply
    devlin
    Użytkownik
    • 4

Hehe, widać każdy musi przejść fazę tuningu 4T 50cc filtrem stożkowym 🙂 Ja też to miałem, musiałem wszystko sam sprawdzić, parę rzeczy zepsułem, poprawy nie było, wróciłem do puszki, chinola stunigowałem nowym gaźnikiem, cylindrem, tłokiem i głowicą. No i oczywiście „sportowy” wałek rozrządu, hehehehe…. Fajne czasy….

P.S. i to zdziwienie jak popychacze zaworów odpadły od mostka jakby z plasteliny były 😛 bezcenne…

#176134 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Mam do dodania tylko tyle „najpierw MYŚLCIE, potem RÓBCIE” 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Romet Router Metrocity 50 - brak mocy.
Twoje informacje:

Back to top button