Romet Retro 7 - klejenie plastików

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Romet Retro 7 - klejenie plastików

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 5 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #171172 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Retro7
  Retro7
  Użytkownik
  • Postów: 14

  czym można skleić plastik? – chodzi mi o mocowanie jednej śrubki do zegara – dokładnie to taka kolumienka (cokolik), który odłamał się od wewnętrznej strony obudowy zegarów a w którą to kolumienkę (cokolik) wkręcana jest śruba trzymająca te zegary.

  ponieważ powierzchnia styku tej ułamanej części jest ok 1,5cm2 więc niewiele a i naprężenia są spore bo to element obudowy kierownicy…

  nowy ten cały element (z dwiema kolumienkami do przykręcenia zegarów) to koszt ok 100PLN więc pomyślałem, że taniej będzie dobrze to skleić… ponieważ to wszystko jest wewnątrz obudowy to estetyka klejenia nie jest ważna – ważniejsza jest trwałość połączenia..

  co polecacie?

  #171173 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe H2O
  H2O
  Użytkownik
  • Postów: 269

  Musisz się wykazać pomysłowością w naprawie tego, ale w sposób… mechaniczny. 😉
  *
  Klejenie tego czymkolwiek nic tutaj nie pomoże i zbyt długo się nie utrzyma. Można próbować (kleje dwuskładnikowe), ale jednak szkoda na to czasu i kapuchy z kieszonki.
  Jeżeli już koniecznie chcesz to jakoś połączyć, to szukaj gościa w swojej okolicy, co spawa… plastikowe zderzaki samochodowe. Można go też cokolwiek podpytać o temat… metod reparacji plastiku (czytaj. koniec języka za naszego najlepszego przewodnika).
  *
  Ja jednak mam inną metodę. Biorę kilka nitów, nitownicę, wiertarkę i kawał blaszki i robię takie mocowanie alternatywnie (w formie zastępczej). Jest bardziej trwałe, a aluminiowe nity nie szpecą danego naprawianego elementu, a nawet dodają swoistego sznytu.
  Kilka *porospindalanych* plastików w ten sposób odratowałem i sobie i znajomym. Wszystko da się naprawić, albo trzeba już kupić nowe.
  *
  Musisz być kreatywny, zarówno z plastikami, jak i z pełną diagnozą tego *charczenia* na postoju… w hamulcu przednim swojego popylacza. 🙂

  Nie będę naprawiał twojego świata, bo mam zajęcie z naprawianiem swojego.
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #171177 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 927

  Wszystko zależy od tego na ile można wzmocnić element. Powierzchnia 1,5 cm2 to wcale nie tak mało dla dobrego kleju dwuskładnikowego. Proponowałbym jednak skleić, a następnie zewnętrzną stronę styku (na pęknięciu) obkleić np płótnem szklanym nasączonym tymże klejem.
  Można tez przed oklejeniem zrobić dodatkowe „zbrojenie” przez wtopienie w element ( w obie części) cienkich metalowych pręcików (np gwoździ) tak aby mechanicznie wzmocniły miejsce pęknięcia.

  #171299 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Retro7
  Retro7
  Użytkownik
  • Postów: 14

  dzięki Wam za rady.. wszystko to sprowadza się jednak do tego czy te naprawy będą jednak efektywne w stosunku do kosztów poniesionych przy ich realizacji.. spróbuję więc podjechać do spawacza plastików (jest takowy magik w Warszawie na Radzymińskiej) a jeśli tam będzie to niewykonalne to spróbuję tego patentu z klejem dwuskładnikowym + wzmocnienie matą szklaną… po powrocie z krótkich wakacji zajmę się tym tematem 🙂

  #171302 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 2 986

  Pozostaje kwestia koszt spawania tego plastiku. Zestaw naprawczy dostaniesz za kilkanaście złotych, np. taki:
  .
  http://allegro.pl/novol-zestaw-reperacyjny-0-25kg-mata-zywica-i4369075795.html
  .
  Jest tego mnóstwo na allegro, w stacjonarnych sklepach też jest do dostania. Nie powinieneś mieć problemów z własnoręczną naprawą.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

  W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
Odpowiedz do: Romet Retro 7 - klejenie plastików
Informacje o Tobie: