Romet Retro 7 - 125 cm - nie odpala TYLKO z rana

Dzień dobry;

Słuchajcie mam...dziwny problem;
Jakiś czas temu opowiadałem swoje perypetie o tym jak zakupiłem dla małżonki Skuter marki Romet Retro 7;
Ze skuterem jest o tyle ciekawie, że ten od 2 tygodni... odpala tylko od południa...

Czasami zdarza się, że z rana uda się go odpalić - ale jest to bardziej loteria;
Objawy:

Bendix słychać, czasami nawet jakby delikatnie załapywał - ale już nie "ciągnie" dalej tylko słychać próby odpalenia;
Po południu lub wieczorem - odpala ze startera od strzała...
Kopniakiem tego cholerstwa nie jestem wstanie odpalić - tylko na ciepłym silniku; (problem od nowości);

Oleje są wymienione;
Filtr powietrza przeczyszczony (chociaż dostać się do niego to po prostu nie lada wyzwanie);

Jak odpali to ani nie zamula, ani vmax nie spadła... jedynym jego problemem jest to... że nie chce odpalić z rana... a gdy postoi np do 9-10 to już nie ma absolutnie żadnego problemu;

Nie ma dla niego też znaczenia czy jest pod przykryciem czy stoi sobie pod chmurką bez płachty -
Skuter po prostu nie dba o to i ma focha...

Ludzie - słuchajcie - co jest -
Ten skuter nie odpala z rana -
Może stać np 2 dni - podejdę po godzinie np 17 i odpalam go od ręki, jeździ, rozpędza się jak trzeba etc wszystko jest ok - regulację gaźnika też zrobiłem no i odpala od strzała;

Rano godzina 8-ma - KONIEC nie ma bata aby zaskoczył, można kopać w kopkę - nie odpali, ze startera też nie, przecież nie będę walił w kopkę przez 30 minut bez gwarancji rozruchu.

Nie ważne jaka jest temperatura, może być 15 stopni ,. może być 5 - odpalanie nie wchodzi w grę, ale tylko podejdę do tej maszyny w godzinach po 10-tej i już odpala od strzała, tyle, że o tej 10 to ja już w robocie jestem i dojechałem już autem.

O CO CHOLERA MOŻE CHODZIĆ?!

A o której gaśnie...? Po 20:00? Może po prostu tak jest czynny 10-20 :-)))
A serio, to ja bym ssanie sprawdzał.

Od 2 tygodni noce są zimne, więc mu po prostu zimno :P

Bez motocykla a nie bez motocyklu.

Rozwiązanie okazało się proste…
Regulacja zaworów;

  • wymiana świecy;

Po zimie poszedł skuter na warsztat i zostały wyregulowane zawory, a wymiana świecy nastąpiła wcześniej;
Od tej pory odpala od strzała, niezależnie od pory dnia i nocy ; )