Romet Retro 6; większe koła

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Romet Retro 6; większe koła

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 1 miesięcy, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #689442 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe wuuZet
    Wojciech

jestem szczęśliwym posiadaczem Rometa Retro 6. „Nacykałem”na nim już 14 tys. 🙂 Jestem generalnie wielce zadowolony, ale mam jeden problem: jazda po ulicach mojego miasta to istna udręka, bo trzęsie na wybojach i łatach niemiłosiernie. Słyszałem gdzieś, że można w nim wymienić koła na 12”. Przypuszczam, że poprawi to komfort jazdy….

#689536 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe J23
    J23
    Użytkownik

Koła 12 cali nie zawsze dadzą większy komfort od 10 calowych ponieważ opony do tych felg mają zazwyczaj niższy profil i po napompowaniu i tak przenoszą wstrząsy. Te mniejsze koła 10 cali zazwyczaj mają opony 3.50 o tzw. pełnym profilu, tj. 80 przez co sama opona pochłania w jakimś stopniu nierówności. W skuterach dopiero koła 16 cali (zwłaszcza z przodu) dają wyraźną poprawę komfortu. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia amortyzatorów, które z większości chińczyków działają tak sobie.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #689566 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Szumek811
    Szumek811
    Użytkownik

Niższy profil w kołach 12 cali ? Ja mam oponki 110/90-12 i opona ma wysoki profil. Wymienić możesz ale musisz szukać odpowiednich kół a co za tym idzie prawdopodobnie lagów do tego gdyż nie będzie pasował przedni zacisk hamulcowy. Wymiana lagów a co za tym idzie tył może być niżej niż przód. Generalnie, jeżeli serwisuje się amortyzatory, dba o uszczelniacze i poziom oleju to zawieszenie chodzi dobrze. Jedynym problemem tych konstrukcji jest tłumik dobicia w jednym amortyzatorze a odbicia w drugim przez co zawieszenie może nie działać płynnie ale da się to przerobić i wtedy jest malinka.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 miesięcy, 2 tygodnie temu przez Zdjęcie profilowe Szumek811 Szumek811.
    Nie pomagam na priv 😉
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 miesięcy, 2 tygodnie temu przez Zdjęcie profilowe Szumek811 Szumek811.
    #689574 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Niższy profil w kołach 12 cali ? Ja mam oponki 110/90-12 i opona ma wysoki profil.

Bo masz na to miejsce. W Większości skuterków z 10″ w serii jak ładujesz 12″ felge to „zabierasz” z opony…. z jej profilu.
    Tzn średnica koła pozostaje prawie bez zmian (bo sie z tyłu musi zmieścić a tutaj długość karterów robi)

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    #689576 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Szumek811
    Szumek811
    Użytkownik

A czy tu aby przypadkiem nie będzie konieczności również regulacji napędu pod większe koło ? No długość karterów robi sporo bo 10″ ma krótki karter więc fakt, wymiana tylnego koła na 12″ i do tego opona na niski profil daje tylko efekt wizualny 🙂 No i dochodzi do tego aspekt prawny 🙂

Nie pomagam na priv 😉

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #689625 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe wuuZet
    Wojtek

Szumek811 – Napisałeś „No i dochodzi do tego aspekt prawny”. Czy mógłbyś wyjaśnić mi – i zapewne innym – o co chodzi ?? Czy nie zmieniony przebieg ?

#689629 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wg mnie to aspektu prawnego to tu nie ma. przebieg też sie mało zmieni bo sie rozmiar koła nie zmieni. zmieni sie powiększona srenica felgi na rzecz pomniejszonej ścianki bocznej opony.
    na komfort to wpłynie raczej na minus niż na plus

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
Odpowiedz do: Romet Retro 6; większe koła
Informacje o Tobie: