Romet RCR 125 czy Zipp Raven Lux 125

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Romet RCR 125 czy Zipp Raven Lux 125

Ten temat zawiera 93 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe anonim Anonimowy 3 lata, 12 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 94 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Paweł Mendyk
    Użytkownik

Witam, przymierzam się w tym miesiącu do zakupu pierwszej 125. Interesują mnie dwa wyżej wymienione motocykle.

Z tego co mi wiadomo motocykle wychodzą z tej samej fabryki, silniki są te same, rama także, różni ich tylko wygląd i naklejka.. I tu pojawia się problem. Czy rzeczywiście róznice są czysto kosmetyczne?

Brał bym rcrka z dwóch względów, po pierwsze mógłbym go kupić na miejscu , w mieście u oficjalnego dealera rometa, druga sprawa to wygląd

Inna kwestia jest taka ,że ravena lux, rocznik 2015 można kupić 1.5 tys taniej, a to już spora kwota, za którą mógłbym zarejestrować moto, ubezpieczyć i kupić jakiś podstawowy kombinezon..

Warto dopłacać do tego rometa?

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Z tego co tu pisaliśmy (a i ty o tym piszesz), to jest to samo moto (mechanicznie), tylko jedno ma więcej chromów, a drugie mniej. Różnią się wyglądem, a gust jest sprawą mocno indywidualną. Ja np. obiema rękami za Rometem, a Paci pewnie za Zippem. Jest tu na forum kolega, który właśnie nabył RCRa, pogadajcie sobie.

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Tak jest to tylko kwestia gustu,ja lubię czekoladę a Zulus jak mu nogi śmierdzą i co zrobisz,nic Pan nie zrobisz:D

Paweł Mendyk
    Użytkownik

Szczerze mówiąc też jestem za rometem, bober to zawsze jakiś powiew świeżości pośród reszty chinoli (m11, zwykły raven, soft chopper, dark star itp itd). Raven ma za to gmole, i na pewno będzie praktyczniejszy jeżeli chodzi o ładunek, jakoś nie mogę wyobrazić sobie sakiew przy romecie ^^

Gdyby nie to ,że po ravena będe musiał jechać do siedlec, i później ewentualne przeglądy, gwarancja itp pewnie skutkuje każdorazowym przejazdem z motocyklem 140 km w jedną stronę wybór był by prostrzy 😉

A ktoś ma rozeznanie jak z awaryjnością tych jednostek?

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

to pochodne cb125 i sie psuć nie powinny.A Junaka m11 pod uwagę brałeś?

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Paweł Mendyk
    Użytkownik

Brałem, zdecydowana przewaga ze względu na chłodzenie cieczą, jednak to już kolejny szczebel na drabinie w górę pod względem kwoty. Wiem wiem nie wiele droższy od rcra, ale rcra mam ma miejscu a za junakiem musiał bym podobnie jak za zipem zrobić wycieczkę.. Pisze o tej drabinie nie bez powodu, początkowo miałem pójść całkowicie po bandzie i kupić na początek soft chopoera, później miał być benyco dark star / zipp raven, jednak gdy te zobaczyłem na żywo wydały się trochę gorzej wykonane os taniego soft chopoera. Doszedłem więc do ravena luxa i rcra jako maszynki na kilka lat. Ale przy pewnej kwocie muszę już powiedzieć stop 😛 pewnie gdybym do zestawienia dodał m11 którego IMO raven świetnie naśladuje to skończyło by się na m16.. I tak z soft chopoera za 3.5 tys, wydał bym 11 tys 😛

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Powiem ci szczerze Podobają mi sie one wszystkie m16 bardzo ale jak mial bym kupic to bym kupil junaka 131 😀 tak mi przypomina nighthawk 250

Zdjęcie profilowe Emil_F
    Emil_F
    Użytkownik

Brałem pod uwagę Junaka M11 oraz Rometa RCR (cenowo zbliżone) wybór padł na RCR`a właśnie ze względu na serwis w moim mieście (Włocławek) Junaka niestety brak, poza tym RCR jednak ładniejszy, z Junaków to tylko M16 może kiedyś jak będzie kat. A. Po za tym RCR jak dla mnie super moto. Nie ukrywam że przy zakupie kierowałem się w znacznej części właśnie jego wyglądem co tu się rozwodzić nad osiągami 125 bardziej jaka będzie jego eksploatacja, czas pokaże ( druga sprawa to mój pierwszy motocykl i nie znam się zupełnie na nich) zaufałem instynktowi ;D. Pierwsze 300 km zrobione i jestem zadowolony w trakcie wyjdą zapewne jakieś przemyślenia i refleksje czy dokonałem dobrego wyboru. …Pierwsza refleksja „nie żałuje”. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

I to jest najważniejsze. A wygląda jak milion dolców :-))))

Paweł Mendyk
    Użytkownik

Dzięki panowie za wszystkie odpowiedzi, sprawa wyglada tak, sercem brałbym rometa, rozum podpowiada jednak ,że skoro mogę mieć w obu przypadkach „ten sam” motocykl, gdzie przy róznicy w cenie rcr’a dojdzie niegłupi szczękowiec, kurtka, spodnie i może nawet jakieś najtańsze buty, wybór pada na to drugie. Nie ukrywam też ,że nie zarabiam milionów, motocykl chciałem wziąć na raty i założenie mam takie ,żeby nie spłacać tego latami, max 20 ms przy racie nie większej niż 350-400 zł. W ravenie mam to osiagalne.

Od razu po świętach pojadę do siedlec. Jeżeli raven siądzie mi tak dobrze jak rcr a sprzedawca będzie się trzymał tego co przez telefon, będzie mój. Jak coś nie wypali, frustracja ,która i tak jest już dosyć duża doprowadzi zapewne do tego ,ze po powrocie do miasta polece do Rometa a potem przez caly miesiac będe głodował, a wache pozostanie mi spuścić z auta ^^

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 94 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie