Romet Pony motorynka

Witam.
Chciałbym sobie sprawić taką motorynke tylko nie wiem na co zwrócić uwagę przy jej kupnie ? Czy cena 300-400 zł jest odpowiednia za taki sprzęt ? Oczywiście zależy mi na takiej co by była na chodzie i sprawna. Nie musi pięknie wyglądać.

sprawdź kompresje, i czy pierścienie "nie klekoczą"

Sprawdź też czy biegi " nie wyskakują" . podczas jazdy zobaczysz w jakim stanie jest też sprzeglo.

Michał zbyt skomplikowane rzeczy podałeś nie mam pojęcia jak to sprawdzić ;-) z drugą propozycją powinno być lepiej. A mam pytanie jak uruchomić hamulec tylni ? Bo na zdjęciach widział że nie ma dźwigni od przedniego na kierownicy.

Hmm... hamulec tylni jest z,boku koło "podstawki" do nogi po prawej stronie patrząc od tyłu.

Kupiłem dzisiaj mój pierwszy jednoślad. Dalem za niego 650 zł. Silnik po generalnym remoncie i rama po malowaniu wadą jest elektryka.. a właściwie jej brak.
Natomiast napotkalem pierwszy problem otóż paliwo z baku nie chce przepływać do przewodu z filtrem. Jest to spowodowane małą ilością paliwa ? tj. Ok. 1 litr ?

tam jest kranik, z tego co pamiętam to tam jest zbyt długa jedna rurka która z niego wychodzi, i przez to paliwo nie chcę lecieć.

Przewody paliwowe aż są za krótkie bo prawie wypadają więc to nie to chyba

ale mi chodzi o takie rurki które wchodzą do baku.

Aha no to mało paliwa wychodzi na to. Jutor kupię. Tylko teraz jaki olej do mieszanki ? Przeczytałem że niejaki mixol s tak ? Natomiast ja mieszkam naprzeciwko stacji orlen więc tam chciałbym kupić i mówiono gdzieś że te czerwony orlen 2t też jest dobry. Prawda to ? I jakie proporcje 1:30 ?