Romet Pony jakie blokady? (wtrysk paliwa)

Orientujecie się jakie nowy Romet Pony ma zamontowane blokady fabryczne?

O modelu z gaźnikiem udało mi się znaleźć trochę informacji. O wtrysku natomiast nie.

program wtrysku.

Innymi słowy- jeśli odblokować to tylko w serwisie?

Czy jest to coś co da się zrobić samemu? (Mnie i tak trzyma gwarancja więc sam nie będę się bawił) Ale tak z czystej ciekawości.

raczej sewrwisy nie ogarniaja na tym poziomie

Orientujesz się czy w Warszawie lub okolicach jest ktoś kto by się mógł tego podjąć. W tym tygodniu pierwszy przegląd w serwisie. Ale z tego co z nimi rozmawiałem to ich zdaniem nie ma żadnej blokady. A mimo to czuć, że coś go ogranicza.

Rozmawiałem za to z właścicielem Pony z gazikiem. Bez zmiany cylindra ale bez blokadami leci 65-70km/h. U mnie 40-43 to max co widziałem ale sprzęt na dotarciu- więc go też nie katuje…

Czy to możliwe by była aż taka różnica bo silnik jeszcze niedotarty? Aktualny przebieg 260km.

PS:
Znalazłem nawet serwis manual- ale ze ja noga w te sprawy to nie wiem gdzie by tego szukać.
http://www.ygmotor.com/en/data/upload/file/201804/bf98dbb3aeda47b2923520c915a76552.pdf

Tak pomyślałem sobie, ze dodam mały opis jak wyglądają blokady w nowym Romecie pony.

Okazuje się, ze nie jest to 100% wtrysk. Motorem ma zainstalowany gaźnik oraz jakieś pośrednie sterowanie z czujnikami. Wcześniej wspominałem, ze sprzęcik miał problemy ze skaczącymi obrotami na biegu jałowym. Okazuje się, ze Romet wysłał nowy gaźnik i czujnik do wtrysku…

po pierwsze nie gaźnik tylko przepustnice. to tak jak gaźnik tylko bez komory pływakowej i dyszy - bo od tego jest wtryskiwacz i komputer wtrysku.
po drugie wciąż z twojego opisu nie wynika nic o blokadach innych niż w sterowniku wtrysku lub ich zdjęciu

Wombat jako iż jestem laikiem to moze być tak jak piszesz. A co do zawartości tak ot jest jak się stara napisać posta w pracy… Zaintrygowało mnie stwierdzenie sprzedawcy o tym iż w Pony Mini jest klasyczny wtrysk. A w Pony jakaś hybryda. Opisane to zostało jako gaźnik z jakimiś czujnikami.

Blokady o których mi wiadomo:

• Blokada przepustnicy

• Króciec ssący o małej średnicy

• Ograniczone obroty