Romet Pony 50 2018 (skrzynia biegów + blokady)

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Romet Pony 50 2018 (skrzynia biegów + blokady)

Ten temat zawiera 78 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Freeb Freeb 1 dni, 16 godzin temu.

Oglądasz 10 postów - 51 przez 60 (z 79 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Maciekk1992
    Maciekk1992
    Użytkownik

Przebieg 1327km

Spalanie, o dziwo mam wrażenie, że mniejsze – jak jeżdzę w granicach 50-60km/h

Wymieniony moduł CDI pozwala bujać go do odcięcia.

Z przodu zęby z 13 na 15.

90 jechałem raz i to przy 11K na prostej drodze jak stół i w nocy – bardzo długo to zajęło żeby go rozbujać do tej prędkości i tak jak mówisz, nie czułem się najbezpieczniej.

Do 60km/h rozpędza się bez problemu do 70 zajmuje mu to chwilę, a dalej to jest kilometr po kilometrze jazda i tak mi się raz udało go do 90 rozpędzić – nie jeżdzę tak bo wył w niebogłosy 😀

Średnio jeżdzę 50-60 i tyle mi styka, wtedy ma około 7-8K rpm

Aktualnie mam zawory do regulacji bo klepią jak chore, do tego chyba zawiesza mi się pływak w gaźniku – zobaczymy – dzisiaj jadę na serwis.

Na ten przykład na chwilę obecną na biegu „3” komfortowo i bez wycia jedzie 45km/h.

Może z czasem w ramach funu założę cylinder 80cc ale póki co nie widzę takiej potrzeby.

Jedyne co mnie wkurza to nie działał mi hamulec tylny – łapał bardzo słabo, poprawili i teraz kostki się docierają na nowo i mi piszczy jak jadę wolniej 😀

Pozdrawiam, Maciej
    Zdjęcie profilowe Freeb
    Freeb
    Użytkownik

Mój był dzisiaj na trzecim przeglądzie serwisowym. Aktualny stan licznika 2700 km.

Od ostatniej usterki którą miała miejsce w marcu z modułem zapłonowym mam za sobą 2100 km bez żadnej najmniejszej usterki/awarii. A ze pogoda dopisuje to i kilometry lecą jak głupie. 😀 Przy takim tempie gwarancja skończy mi się nim Pony faktycznie będzie rok w moim posiadaniu. 😉

To mamy widzę bardzo podobnie ustawione maszyny. Ja mam obecnie 14 z przodu- tył bez zmian. Moja średnia prędkość oscyluje w granicach 55-60 i tez nie przekraczam 7-8 k obrotów. Aczkolwiek heble od początku były kosa.

„Imagination is more important than knowledge. Knowledge is limited. Imagination encircles the world.”

Czytaj
    REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement
    Zdjęcie profilowe Tadeusz
    Tadeusz
    Użytkownik

Witam

Freeb – wielkie dzięki za info . Wszystko załatwiłem przez telefon , przysłali mi komplet a wsumie dwa bo mam dwie maszyny 🙂 .

Przekładkę zrobiłem sam jeden jeździ na zębatce mniejszej drugi na oryginalnej większej . Prędkości są podobne lecz ten z małą jeździ kilka km szybciej ale ten z większą szybciej rusza . Różnice między zębatkami są nie wielkie . Za to moduł i gaźnik zrobił robotę teraz można powiedzieć że te maszynki są użytkowe .

Ze oryginalnym gaźnikiem należało wypiąć kostkę (zapewne sterowanie elektroniczne gaźnika ) bo nowe są bez tego .
    Przekładka trwała jakieś 30 -40 min . Należy skrócić łańcuch o kilka oczek .

Tadek
    Zdjęcie profilowe Freeb
    Freeb
    Użytkownik

Tadeusz- a jakie Ty robisz przebiegi swoimi kucami?

No i intryguje mnie po co Ci aż dwa?:D

„Imagination is more important than knowledge. Knowledge is limited. Imagination encircles the world.”
    Maciekk1992
    Użytkownik

Ja tylko dodam, że gaźnik zmieniłem na taki, który ma możliwość regulacji składu mieszanki samemu – lepiej silnik pracuje.

Koszt 60pln za gaźnik

No i na oryginalnym jest blokada przepustnicy 🙂

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 7 miesiące, 3 tygodnie temu przez Zdjęcie profilowe Maciekk1992 Maciekk1992.
    Pozdrawiam, Maciej
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 7 miesiące, 3 tygodnie temu przez Zdjęcie profilowe Maciekk1992 Maciekk1992.

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Freeb
    Freeb
    Użytkownik

To tylko moge powiedziec, ze zazdraszczam skilla. Ja niestety noga z mechaniki. A nie mam sie gdzie nauczyc bo jak teraz zaczne sam cos grzebac to po gwarancji…

Maciekk1992
    Użytkownik

Wejdź na YT i poszukaj „Twój jednoślad zanim zepsujesz” dziecko by zrobiło to wszystko z tymi filmikami.

Co do gwarancji, to ona jest i tak G warta – mówię z doświadczenia 🙂

Mam moduł i części, które były – w szufladzie jakby trzeba było wysłać to podmianka i tyle.

To jednak nie tłok i głowica więc można śmiało samemu takie rzeczy. Wbrew pozorom nie ma tam nic skomplikowanego.

Pozdrawiam, Maciej
    Zdjęcie profilowe Tadeusz
    Tadeusz
    Użytkownik

witam

Freeb – dwa bo mam bliźniaki w wieku 15 lat 🙂 i oni śmigają . Rozpędzili go do 76 km .

A przebiegi narazie niewielkie teraz coś ok 1000 km

Pozdrawiam

Tadek
    Zdjęcie profilowe Freeb
    Freeb
    Użytkownik

No to nieźle. Ja mając 15 lat mogłem pomarzyć tylko o czymś takim. 😉

Ten kanał jednoślad zanim zepsujesz- niby ok- ale wkurzającą koleś ma manierę prosząc o suby co 15-20 sekund.

Zdjęcie profilowe No to LU
    No to LU
    Użytkownik

Na 18 to trochę mały ten kucyk, obśmieją go kumple 🙂

no i na co to komu…?
Oglądasz 10 postów - 51 przez 60 (z 79 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie