Romet Pony 50 2018 (skrzynia biegów + blokady)

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Romet Pony 50 2018 (skrzynia biegów + blokady)

Ten temat zawiera 78 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Freeb Freeb 1 dni, 16 godzin temu.

Oglądasz 10 postów - 21 przez 30 (z 79 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Freeb
    Freeb
    Użytkownik

To witam w klubie bo u mnie było dokładnie tak samo.

Po przeglądzie 0-wym na luzie obroty 2-4k. Po regulacji gasł i nie trzymał obrotów.

Kamil( z lokalnego serwisu) przyznał w ubiegłym roku, ze nie ma pojęcia jak to wtedy odpowiednio wyregulować i ze jak się silnik dotrze to go odblokują i powinno wszystko śmigać.

Co ciekawe w tym roku ponoć był na dodatkowym szkoleniu w Romecie i przy pierwszej wizycie w tym roku (Co prawda przez problemy z zapłonem) nagle udało się go zrobić niemalże od reki.

„Imagination is more important than knowledge. Knowledge is limited. Imagination encircles the world.”
    Zdjęcie profilowe Maciekk1992
    Maciekk1992
    Użytkownik

Z aktualności dzisiaj zadzwoniłem do serwisu co tam z moim Pony.

Jakie było moje zdziwienie jak się dowiedziałem, że dopiero 2 dni temu pojechał do centrali Rometa 😮

Podobno czekali aż Romet oficjalnie uzna gwarancję i zabierze go do siebie.

Tak więc nówką sztuką jeździłem z 3 tyg, a tak to leży ciągle na serwisie, poziom irytacji i obsługi sięgnął mi zenitu.

Ktoś wie czy czas gwarancji przedłuża się o czas serwisowania?

Pozdrawiam, Maciej

Czytaj
    REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement
    Zdjęcie profilowe Freeb
    Freeb
    Użytkownik

Maciek- jakieś wieści od Rometa?

„Imagination is more important than knowledge. Knowledge is limited. Imagination encircles the world.”
    Maciekk1992
    Użytkownik

W dalszym ciągu na serwisie w centrali Rometa…

Dzisiaj dzwoniłem to jutro mają dać znać co i jak.

I tak, minęło już 30 dni.

Pozdrawiam, Maciej
    Zdjęcie profilowe Freeb
    Freeb
    Użytkownik

To slabo.

Ja swojego oddałem w sobotę do serwisu na zdjęcie blokady i montaż bagażnika. Zobaczymy czy tym razem się uda.

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Maciekk1992
    Użytkownik

Jedyne moje pocieszenie w tym, że skoro tyle go trzymają to nie bez powodu i Mechanik z ich ASO we Wrocławiu, który twierdził, że nic mu nie jest może chodzić zawstydzony:D

Pozdrawiam, Maciej
    Zdjęcie profilowe Freeb
    Freeb
    Użytkownik

To trzymam kciuki. Moj ponoć już odblokowany i jutro do odbioru. Dam znać co i jak.

Maciekk1992
    Użytkownik

Odebrałem dzisiaj.

Odpowiedź Rometa:

-nie stwierdzamy jakichkolwiek problemów ze skrzynią biegów jak wypadania lub jej ciężka praca
    – Silnik pracuje normalnie dźwięki które wydaje mogą być subiektywnym odbiorem użytkownika;
    – Podczas próby drogowej nie zgasła i trzyma obroty
    – Nie stwierdzamy problemów z zawieszenim koła tył
    – dokonaliśmy regulacji gaźnika co zdecydowanie poprawiło moc”

Tyle z ich oficjalnego pisma.

A traz fakty:

Gaźnik jest nowy, wymienili ewidentnie lśni nowością, nowe zaciski na rurkach do gaźnika, na dolocie powietrza, nowy filtr powietrza (aż ściągnąłem plastiki żeby sprawdzić. Ewidentnie nowe nakrętki i zaślepki na tylnym kole

Manetka gazu (przepustnica) odblokowana, odkręca się do końca nic jej nie blokuję, sprzęgło poprawione i widać, że nowa linka i pancerz.

Kuc odpala od strzała, wychodzi na każdym biegu natychmiastowo na 8 tyś obrotów, rozpędza się natychmiastowo spod świateł ruszam pierwszy, biegi wchodzą cicho i od razu pewnie dlatego że ma wyższe obroty, nie gaśnie, na luzie trzyma idealne 1100 obrotów.

Ciekawostką jest, że mimo iż odblokowali przepustnice i gaz leci na maxa to po osiągnięciu 48km/h po prosu obroty zatrzymują się w miejscu i więcej nie chce jechać jakby coś go dosłownie hamowało.

Teraz zastanawia mnie czemu ich odpowiedź na pismo jest zupełnie inna, niż realne fakty i to co zrobili – tego nie mogę zrozumieć 😮

Pozdrawiam, Maciej
    Zdjęcie profilowe Thomson
    Thomson
    Użytkownik

Widocznie Rometowi zaczeło zależeć na poprawie PR ich marki na temat jakości 🙂

Zdjęcie profilowe Freeb
    Freeb
    Użytkownik

Odblokowanie manetki to pikuś. Głównym problemem jest kruciec. Bo brakuje paliwa. Ecu tez pewnie swoje robi bo nawet jadąc z górki motorek by chciał jechać ponad 50km/h ale moc mu odcina.

Zobaczymy dziś jak będę swojego odbierać. Ponoć zmienili moduł, zębatke i kruciec. Dam znać co i jak.

Oglądasz 10 postów - 21 przez 30 (z 79 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie