Romet Ogar Caffe 50 na pierwszy raz?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Emery
    Użytkownik
    • 2
    • 3Postów:

Witam. Dopiero zaczynam przygodę z jednośladami choć podstawy mam już nabyte. Szukam czegoś dla siebie jako pierwszy motorower. Chciałem się zapytać czy według was Romet Ogar Caffe 50 jest godnyuwagi dla początkującego jako pierwsza maszynka i czy ogólnie polecacie ten model. Tak, nie i dlaczego?

WodzuWGK
    Uczestnik
    • 4
    • 422Postów:

Gdybym miał kupować chiński motorower za 4 tys. w tej stylistyce co Ogar Caffe to chyba raczej wybrałbym Junak’a 901 F. Wygląda solidniej od Rometa, ma trochę mocniejszy silnik i ma obrotościomierz co przy tej klasie nie jest standardem. Generalnie to tak czy siak trzeba się przejechać i jednym i drugim – to najlepsza metoda „dopasowania”

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 058Postów:

obrotomierz a nie obrotościomierz.

paci
    Moderator
    • 12
    • 5 814Postów:

Silnik jest ten sam co w junaku ani mocniejszy ni słabszy kwestia gustu,ogar to klasyk a junak naked.Wady za 4tyś cudu ne oczekuj od żadnego w tej cenie,mi się ogar podoba.

Emery
    Użytkownik
    • 2
    • 3Postów:

paci napisał:

Silnik jest ten sam co w junaku ani mocniejszy ni słabszy kwestia gustu,ogar to klasyk a junak naked.Wady za 4tyś cudu ne oczekuj od żadnego w tej cenie,mi się ogar podoba.

Wiadomo ze chinol i tani sprzęt. Jeśli chodzi i to „cudu nie oczekuj” to przed jakimi wyzwaniami trzeba sie przygotować? Słyszałem ze np śrubki trzeba samemu dokrecić a tak to super elegancko. Inni mówią, ze po krótkim czasie wrecz od razu warto wymienić opony bo są beznadziejne. Jak myślicie?

paci
    Moderator
    • 12
    • 5 814Postów:

Tak jak napisałeś.

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 058Postów:

Opony są beznadziejne jak chcesz pojeździć szybciej niż te 45km/h. Śrubki czasem warto dokręcać bo za finalny stan tych jednośladów wbrew pozorom nie odpowiada chinol tylko nasi rodzimi składacze (składający je po wypakowaniu z kontenerów) a to czasem ludzie z przypadku albo idący na ilość.
    Warto je brać bezpośrednio od importera a nie z „autoryzowanego salonu” albo z salonu ale takiego o bardzo dobrej opinii.
    Oprócz tego wyłazi z nich czasem to że przy ich produkcji oszczędzono- słabo osłonięta elektryka przed deszczem i kurzem, złączki elektryczne „gubiące” styk… itd. Właśnie nie tyle silniki w nich padają co osprzęt bywa upierdliwy.
    Do tego niektóre elementy są zbyt słabe lub wykonane ze złego materiału a inne z kolei zamiast być z cienkiej blachy czy alu są krową stalową co waży 5 ton – widocznie tak było taniej.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button