Romet Division 125

Witam,
mam chyba problem z moją maszyną. Dopiero kupiony, ma na liczniku 48 km. Nie bardzo się znam i chcę popytać tu i ówdzie, czy tak powinno być. Sprawa jest taka, moto wchodzi na obroty 3-4k, a potem spada lub nie na 1,5-2k, a czasem sobie zgaśnie na rozgrzanym silniku po zejściu na niższe obroty. Tu jest drugi problem, moto nie odpala z rozrusznika na ciepłym/gorącym silniku, trzeba je wspomóc gazem, co wydaje mi się dziwne.
Mechanik mówił, że wyregulował obroty (z resztą rozgrzany silnik przy nim zgasł) a to odpalanie na rozgrzanym, to przez to, że jest na dotarciu.
Jak myślicie, czy to normalne?

na rozgrzanym moze odpalać dopiero po dodaniu gazu, ssanie jest wyłączone wtedy wiec jest trudniej ;p ale moge sie mylic

Jak masz nowe moto, to... zmień punkt serwisowania swojego produktu będącego na gwarancji. :D

Nie jest to normalne zachowanie (sądząc po takiej pracy silnika jaką przedstawiłeś w tym wpisie) i jestem też zdania, że bez ingerencji człowieka bardziej jednak obytego w temacie regulacji silnika (gaźnik, zawory, itd.), niewiele da się zrobić na korzyść Twojego zadowolenia z eksploatacji tego jednośladu.

Możesz (dla spokoju swojego sumienia) wymienić całkowicie paliwo na takie z innej już stacji paliw, ale to jest tylko jeden z potencjalnych punktów zaczepienia.
Bezproblemowego dalszego użytkowania jednocylindrowego silnika 4T życzę.
Szerokości. :D

No, pojadę do innego serwisu i zobaczę, co mi powiedzą.
Paliwo wlane z Orlenu, więc wydawałoby się dobrze, ale spróbować innego nie zaszkodzi.
Dzięki za odpowiedź :)

Polecam zalogować się tu: www.romet125.pl

Mam już tam konto hehe, ale dzięki

U mnie było tak, że od samego początku (od nowości) miałem problemy z odpalaniem. Serwis autoryzowany robiłem przez pierwsze 2 tys km i objawy miałem takie jak opisałeś. Tyle tylko, że nie gasł i się dusił. Ale falował jak skur... Mówiłem, żeby mi w tym serwisie na gwarancji to ogarnęli ale 3 przeglądy i bez zmian. Wziąłem w końcu olałem ich i wymieniłem gaźnik na podciśnieniowy WM motor. Jak ręką odjął! Pali od strzała i nie dusi się jak wcześniej. Myślę, że mógłbyś reklamować gaźnik i zobacz jaki będzie efekt po zmianie (w ramach gwarancji).

A kiedyś chciałem kupić tego Division'a ...