Romet Division 125

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #148695
  wr
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Witam,
  mam chyba problem z moją maszyną. Dopiero kupiony, ma na liczniku 48 km. Nie bardzo się znam i chcę popytać tu i ówdzie, czy tak powinno być. Sprawa jest taka, moto wchodzi na obroty 3-4k, a potem spada lub nie na 1,5-2k, a czasem sobie zgaśnie na rozgrzanym silniku po zejściu na niższe obroty. Tu jest drugi problem, moto nie odpala z rozrusznika na ciepłym/gorącym silniku, trzeba je wspomóc gazem, co wydaje mi się dziwne.
  Mechanik mówił, że wyregulował obroty (z resztą rozgrzany silnik przy nim zgasł) a to odpalanie na rozgrzanym, to przez to, że jest na dotarciu.
  Jak myślicie, czy to normalne?

  #148702
  Michał
  Użytkownik
  • Postów: 280

  na rozgrzanym moze odpalać dopiero po dodaniu gazu, ssanie jest wyłączone wtedy wiec jest trudniej ;p ale moge sie mylic

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

  #148704
  Chinol_180
  Uczestnik
  • Postów: 638

  Jak masz nowe moto, to… zmień punkt serwisowania swojego produktu będącego na gwarancji. 😀

  Nie jest to normalne zachowanie (sądząc po takiej pracy silnika jaką przedstawiłeś w tym wpisie) i jestem też zdania, że bez ingerencji człowieka bardziej jednak obytego w temacie regulacji silnika (gaźnik, zawory, itd.), niewiele da się zrobić na korzyść Twojego zadowolenia z eksploatacji tego jednośladu.

  Możesz (dla spokoju swojego sumienia) wymienić całkowicie paliwo na takie z innej już stacji paliw, ale to jest tylko jeden z potencjalnych punktów zaczepienia.
  Bezproblemowego dalszego użytkowania jednocylindrowego silnika 4T życzę.
  Szerokości. 😀

  #148713
  wr
  Użytkownik
  • Postów: 3

  No, pojadę do innego serwisu i zobaczę, co mi powiedzą.
  Paliwo wlane z Orlenu, więc wydawałoby się dobrze, ale spróbować innego nie zaszkodzi.
  Dzięki za odpowiedź 🙂

  #148716
  madi
  Uczestnik
  • Postów: 5 788

  Polecam zalogować się tu: http://www.romet125.pl

  #148749
  wr
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Mam już tam konto hehe, ale dzięki

  #148801
  eadem
  Uczestnik
  • Postów: 2 328

  U mnie było tak, że od samego początku (od nowości) miałem problemy z odpalaniem. Serwis autoryzowany robiłem przez pierwsze 2 tys km i objawy miałem takie jak opisałeś. Tyle tylko, że nie gasł i się dusił. Ale falował jak skur… Mówiłem, żeby mi w tym serwisie na gwarancji to ogarnęli ale 3 przeglądy i bez zmian. Wziąłem w końcu olałem ich i wymieniłem gaźnik na podciśnieniowy WM motor. Jak ręką odjął! Pali od strzała i nie dusi się jak wcześniej. Myślę, że mógłbyś reklamować gaźnik i zobacz jaki będzie efekt po zmianie (w ramach gwarancji).

  #148847
  DamianRysiekSr
  Użytkownik
  • Postów: 323

  A kiedyś chciałem kupić tego Division’a …

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button