Romet c1 problem z odpalaniem jak jest zimny

Siemanko!
Jest to mój pierwszy temat na forum w sprawie motorowerów i od razu dodaję że w tych sprawach średnio się znam.
Problem w moim romecie c1 polega na tym, że jak jest zimny to na starter elektryczny prędzej rozładuje akumulator niż odpalę, na kopkę trzeba kopać z 5 min, a na pych odpala praktycznie od razu. Jak się dostatecznie rozgrzeje to odpala nawet ze startera bez problemu. Dodam że gaźnik był czyszczony, świeca, filtr powietrza i olej były wymieniane.

Odświeżam;o

ja tak miałem jak mi cylek siadał ,ale równie może to byc zła regulacja gażnika

Cylinder raczej na pewno nie. Poprzedni właściciel bardzo dbał o cały motorower, ja też dosyć;p ma juz 4000km przejechane. hmm zła regulacja? Jak już odpali to bez problemu wkręca się na obroty i w ogóle. A i jeszcze chciałem sie spytać o v-max. Rzekomo jako blokada jest tylko moduł który już wymieniłem a wyciągnie max 58km/h licznikowe a prawdziwe to z 54km/h. Moje pytanie brzmi, jak polepszyć ten wynik?;p

Zła regulacja gaznika

Zła regulacja chodzi o v-max czy o odpalanie?

Sprawdzałeś kolor świecy?, jak nie to warto to zobaczyć, jak jest inny niż brązowy, albo siwy to źle wyregulowany (za dużo albo za mało paliwa),jak jest taki jak pisałem (czyli dobrze wyregulowany) możesz spróbować też odkręcić świecę i wlać paliwo strzykawką przez otwór od świecy, w tedy z powrotem przykręcić świecę i próbujesz odpalić-przez wlanie samemu paliwa do cylindra sprawdzisz czy układ elektryczny jest sprawny, czy świeca działa prawidłowo

Na tym forum masz cały opis jak powinna wyglądać świeca, co zrobić jak ma inny kolor niż powinien być :
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2497560.html

Świeca ma idealny kolor. Ceglany, kawa z mlekiem. Świeca firmy NGK jak coś.

Może być jakiś związek ze słabą iskrą od małych obrotów jak się używa kopki? A jak na pych to są wyższe i mocniejsza iskra? Czy to nie ma nic do rzeczy;p

zrobić komuś loda??

Dzięki za odpowiedzi. Problem rozwiązany. Chodziło jedynie o wyregulowanie zaworów. Temat do zamknięcia.