Romet C1 – niski v-max

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Romet C1 – niski v-max

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe snajper061 snajper061 5 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe stasiup3
    stasiup3
    Użytkownik

Witam!
    Mój romet jedzie ok. 60km/h chyba że się pochyle to może 65. Stąd moje pytanie dlaczego jedzie „jedynie” tyle. Wiem że to tylko 50ccm i w ogóle ale z tego co wiem to większość motorowerów i skuterów jeździ szybciej. Kolega ma jakiś chiński skuter i bez problemu mnie wyprzedza a nie miał nic przerabiane poza zwykłym odblokowaniem. Inny kolega ma routera ws 50 i jeździ spokojnie ponad 80km/h ale on wymieniał zębatki ale nawet bez tego jeździł szybciej.
    Dodam jeszcze że do ok. 58km/h rozpędza się całkiem szybko a później już nie.
    Co mogę zrobić żeby poprawić prędkość.

Zdjęcie profilowe snajper061
    snajper061
    Użytkownik

zmienić moduł dysze w gaźniku a o ile dobrze kojarzę to ma króciec o zmniejszonym przelocie bądź uszczelkę tego króćca.i dopiero wtedy zębatkę z przodu na 16z

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    stasiup3
    Użytkownik

hmm teraz do mnie doszło że moduł może być felerny, bo z tym nie odpala na rozrusznik a z oryginalnym bez problemu. Ponad 60km\h powinien jechać nawet bez zmiany dysz. A i króciec chyba nie jest blokowany. Ma normalnie duży otwór tak samo uszczelka.

A i macie jakieś porady dotyczące wibracji? Jak je ograniczyć?

snajper061
    Użytkownik

nie ogarniaj czuj się jak na junaku m10:)

stasiup3
    Użytkownik

Taa, dziewczyny lubią wibracje w tych miejscach =) ale mi jakoś to trochę przeszkadza bo są na prawdę spore.

Czytaj
    REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement
    snajper061
    Użytkownik

możesz próbować silnik zamocować na gumowych podkładkach na uchwytach zmniejsza się o 40% góra

stasiup3
    Użytkownik

no i chyba jedynie to mi pozostaje. Dzięki za pomoc snajper061, jak ktoś chce coś jeszcze dodać do tego małego v-max to śmiało;-)

snajper061
    Użytkownik
    stasiup3
    Użytkownik

ło curva, jak to założę to tak ale mój romet bez problemu powinien na oryginalnych częściach jechać 70km/h. Dziś na trzecim biegu jechałem 56 a na czwartym 62. Jak by mocy nie miał na czwórce.

Zdjęcie profilowe mlody753
    mlody753
    Użytkownik

siemka 😀
    a jaki masz filtr powietrza ??
    u mnie na oryginalnym filtrze też nie miał mocy i nie wkręcał się na biegu do końca obrotomierza.
    Spróbuj założyć stożek u mnie to pomogło moto odrazu zrobiło się żywsze i osiągałem 70km/h.
    Przy okazji moto będzie troszkę głośniejsze 😀

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie