Romet 787 Romet motors H8 2T jakie są objawy uszkodzonego paska lub sprzęgła?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Romet 787 Romet motors H8 2T jakie są objawy uszkodzonego paska lub sprzęgła?

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Przemek 1 miesięcy, 1 tygodni temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #697597 Odpowiedź

Przemek

Hej wam. To znowu ja 🙂

Mam pytanie.

W związku z dziwnym objawem w moim romecie, mam pytanie.

Podczas odkręcania manety na full mam wrażenie, że mój romet tak bardziej „pływa” niż jedzie. Owszem zasuwa ale to nie jest to samo co było jeszcze 300 km temu..

Zastanawiam się co to może być..

Obroty jakie mam np odrazu po odpaleniu skutera to jakieś 2,5 tyś obrotów po czym po ok 30 sekundach wraca na 2 tyś..

Jak już go rozjeźdżę to np na światłach mam obroty w granicy 1,7 – 2,2 tyś obrotów..

Nie wiem czy to są prawidłowe obroty silnika.

Mam silnik 2T poj 50.

#697598 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

prawidłowe. wolne na ciepłym w okolicy 1800 +/- 100 są ok.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
    #697602 Odpowiedź

Przemek

Jak chodzi na ciepłym to ok, skoro tak mówisz.

Ale na zimnym odrazu po odpaleniu 2,5 tyś i po 30 sek wraca na 2 to nie wiem czy to normalne..?

#697603 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

też normalne

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    #697606 Odpowiedź

Przemek

A co do tego faktu, że czuje jakby skuter płynął to nie wiem może sprzęgło albo pasek?

Czytaj
    REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
Odpowiedz do: Romet 787 Romet motors H8 2T jakie są objawy uszkodzonego paska lub sprzęgła?
Informacje o Tobie: