Romet 787 4t nie odpala

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Romet 787 4t nie odpala

Ten temat zawiera 22 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe anonim Anonimowy 4 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 23 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe leszek65
    leszek65
    Użytkownik

Posiadam Romet 787 4t.Nie chce zapalić ,jak mu dłonią przytkam gażnik to zaskoczy Silnik ,oco chodzi z tym powietrzem,że dostaje przy rozruchu dużo powietrza.Gażnik przeczyśćiłem,dysze przedmuchane.Założony nowy filtr paliwa i dalej tak jest.Gzie szukać przyczyny?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ssanie ci działa ?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    leszek65
    Użytkownik

tak ssanie działa, bolec się wysuwa.Jak przytrzymuje dłonią gażnik to chodzi, a jak puszcze i dostanie dużo powietrza to gaśnie.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no to dostaje za mało benzyny albo za dużo powietrza. modyfikowałeś coś (wsadziłeś stożek, wyciągałeś zwężki z filtra powietrza), dolot szczelny.. itd?

leszek65
    Użytkownik

Dolot powietrza, szczelny zwykły filtr .Jak przytrzymuje wlot powietrza i puszcze to mam paliwo na dłoni.Ustawienie śrubką ilo,sci paliwa i powietrza nic nie daje.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe speak
    speak
    Użytkownik

Jednak według opisu łapie gdzieś \\\”lewe powietrze\\\”, stan uszczelek? Uszczelki pierwsze bym sprawdził. Gwint wkrętu świecy (przy wkręconej, chodzi mi tu o wyrobienie) nie pluje powietrzem? Bo to na \\\”lewe powietrze\\\” wygląda, czyli nieszczelność w którymś miejscu. Bez zobaczenia sprzętu nie umiem określić ale tak to co opisane to za dużo powietrza nie paliwa jest za mało.

Cytuje
    „Jak przytrzymuje wlot powietrza i puszcze to mam paliwo na dłoni.”

W jakiej ilości? To normalne że bez powietrza się nie spala choć spalają się opary. Jeśli dużo ciekłej to powietrza ma za dużo.

Fresco 7000km
    http://tuTOauto.pl
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to w parze idzie 🙂

Zdjęcie profilowe speak
    speak
    Użytkownik

Wombat, jeśli komentarz do mojego, to wiem o tym, tylko stawiałbym na uszczelki

Fresco 7000km
    http://tuTOauto.pl
    leszek65
    Użytkownik

Temat rozwiązany
    Była przy pchana jednak dysza.
    Drugi problem – silnik na stopkach kręci się na 11tyś obrotów. Jak przyjdzie do jazdy to to jest bardzo słaby,a co do prętkośći to 35km.Pasek jest nowy ,co jest do wymiany?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

o ile ten gaźnik jest już superdrożny i sprawdzony i wyregulowany i zawory też a jest taki stan – to do wymiany jest cylinder :).
    Ale możesz mieć fart i to jest przytkany wydech, uszkodzony moduł.. itd

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 23 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie