Romet 767- czy kupić ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Romet 767- czy kupić ?

Ten temat zawiera 59 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe matol1798 matol1798 7 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 60 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #99973 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe matol1798
    matol1798
    Użytkownik

Cześć. Ostatnio wpadł mi w oko skuter Romet 767. Obejrzałem test na skuterowo.com i bardzo mi się spodobał. I jest dosyć tani. Myślicie że warto go kupić? Bardzo mi się on podoba tylko mam wątpliwości co do jego spalania. Słyszałem że spali nawet 4 l . Ile pali w rzeczywistości ? Da się jakoś zneutralizować to spalanie? Ma ktoś z nim jakieś doświadczenie ? Jakieś plusy i minusy?

Barton Fighter 50 2012 r.
    #99974 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe milioner
    milioner
    Użytkownik

ja bym nie kupił

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #99977 Odpowiedź
    matol1798
    Użytkownik

Niby czemu znawco 🙂 ?

#99994 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

spalanie 4/100… czy to 2T czy 4T to poniżej 3 litrów raczej nie spali. Jest to duży skuter i silnik 4T może nie dawać rady,silnik non stop przeciążony,więcej niż 60km/h nie poleci itd, bo np. taki zipp vapor czy kingway coliber itp małe skutery były projektowane pod 139QMB, a to jest skuter wielkości 125/150 cc, dlatego też na twoim miejscu brałbym wersję 2T.
    Oczywiście to ty wybierzesz co ci się spodoba , ale szczerze to mi się nie dobrze robi jak sobie po wawie jeżdżę i widzę , jak się prawym pasem toczy 40km/h jakaś kobyła w 4T, ale to jest tylko moje zdanie… 🙂

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km
    #100068 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe lisu7
    lisu7
    Użytkownik

To 2t i różni się od 717 tym że ma wygląd inny z tyłu bęben i elek.licznik.Na dotarciu spali ci przy max.65km/h 4l.Fajny wygodny plastiki nie trzeszczą(czasem przy wsiadaniu),zwinny,szybki.Ja bym kupił chciaż to china ale da rade.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do Rometa bądź skonsultuj się z mechanikiem lub specjalistą, gdyż każdy Romet niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.:D

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #100153 Odpowiedź
    matol1798
    Użytkownik

Lukario napisał:

spalanie 4/100… czy to 2T czy 4T to poniżej 3 litrów raczej nie spali. Jest to duży skuter i silnik 4T może nie dawać rady,silnik non stop przeciążony,więcej niż 60km/h nie poleci itd, bo np. taki zipp vapor czy kingway coliber itp małe skutery były projektowane pod 139QMB, a to jest skuter wielkości 125/150 cc, dlatego też na twoim miejscu brałbym wersję 2T.
    Oczywiście to ty wybierzesz co ci się spodoba , ale szczerze to mi się nie dobrze robi jak sobie po wawie jeżdżę i widzę , jak się prawym pasem toczy 40km/h jakaś kobyła w 4T, ale to jest tylko moje zdanie… 🙂

To jest 2T :-). Raczej się nie ciągnie 40 km/h .

#100347 Odpowiedź
    matol1798
    Użytkownik

I co myślicie dalej. Warto czy nie warto ?

#100352 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Jakub100001
    Jakub100001
    Użytkownik

Kiedyś już ktoś o to pytał, więc pozwolę sobie skopiować moją wcześniejszą wypowiedź.

Swojego Rometa kupiłem nieco ponad rok temu i zrobiłem nim 6640km. Silnik to mocna dwusuwowa jednostka chłodzona powietrzem na gaźniku. Z przodu znajduje się tarczowy hamulec który sprawuje się dobrze, natomiast z tyłu niestety jest bęben. Na pochwałę zasługuje wydech który jest dobrze zoptymalizowany pod względem dźwięku. Niestety jedynym poważnym mankamentem w moim egzemplarzu okazał się licznik. Przy pierwszym liczniku po piątej urwanej lince postanowiłem zadzwonić do serwisu z prośbą o zamówienie nowego licznika. Czekałem aż półtorej miesiąca na drugi licznik. Ten okazał się niestety znowu pechowy( pokazywał cały czas maksymalny poziom paliwa w baku) i ostatecznie przestał działać po przebiegu 1200km. Na szczęście trzeci licznik sprawował się dobrze. Po odblokowaniu 767 bez problemu zamyka licznik na 80km/h( realne 70-75km/h). Przez cały okres użytkowania Romet nigdy mnie nie zawiódł, a robiłem nim czasami dziennie ponad 200km. Plastiki są dobrze spasowane i nawet na dziurach nic nie trzeszczy. Ogólnie polecam Ci ten skuter ponieważ kosztuje teraz 1000zł mniej. Wart jest tej ceny!

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/48898] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/48898/icon3.png[/IMG][/URL]
    #100356 Odpowiedź
    matol1798
    Użytkownik

Jakub100001 napisał:

Kiedyś już ktoś o to pytał, więc pozwolę sobie skopiować moją wcześniejszą wypowiedź.
    Swojego Rometa kupiłem nieco ponad rok temu i zrobiłem nim 6640km. Silnik to mocna dwusuwowa jednostka chłodzona powietrzem na gaźniku. Z przodu znajduje się tarczowy hamulec który sprawuje się dobrze, natomiast z tyłu niestety jest bęben. Na pochwałę zasługuje wydech który jest dobrze zoptymalizowany pod względem dźwięku. Niestety jedynym poważnym mankamentem w moim egzemplarzu okazał się licznik. Przy pierwszym liczniku po piątej urwanej lince postanowiłem zadzwonić do serwisu z prośbą o zamówienie nowego licznika. Czekałem aż półtorej miesiąca na drugi licznik. Ten okazał się niestety znowu pechowy( pokazywał cały czas maksymalny poziom paliwa w baku) i ostatecznie przestał działać po przebiegu 1200km. Na szczęście trzeci licznik sprawował się dobrze. Po odblokowaniu 767 bez problemu zamyka licznik na 80km/h( realne 70-75km/h). Przez cały okres użytkowania Romet nigdy mnie nie zawiódł, a robiłem nim czasami dziennie ponad 200km. Plastiki są dobrze spasowane i nawet na dziurach nic nie trzeszczy. Ogólnie polecam Ci ten skuter ponieważ kosztuje teraz 1000zł mniej. Wart jest tej ceny!

A powiedz mi jak tam jest ze spalaniem ?

#100357 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Jakub100001
    Jakub100001
    Użytkownik

Wszystko zależy jaką masz technikę jazdy, ale średnio to 3,5L/100km.

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/48898] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/48898/icon3.png[/IMG][/URL]
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 60 łącznie)
Odpowiedz do: Romet 767- czy kupić ?
Informacje o Tobie: