Romet 747 wymiana cylindra ale co dalej ?

Witajcie. zaczynam swoją przygode z skuterem. kupiłem rometa 747 2t z 2010r miałem tam cylek 50 cm3 niestety po pokonaniu 3 tys kilometrów padł ;( pojechałem do serwisu rometa zaproponowali mi wymiane cylindra na 70cm3 do tego filtr stożkowy 35 mm wymienili dysze w gaźniku aczkolwiek myśle ze lepiej było by go wymienić ? co z wydechem ? filtr paliwa? dziś odebrałem skuter z serwisu i myśle ze jak na 70siątke to jedzie dość kiepsko. jakieś porady ? co zrobić co wymienić prosze o pomoc i poradę.

Zobacz Więcej na:

wymiana gaźnika raczej nic ci nie da. może go zablokowali na dotarcie cylindra

Nic o blokadach nie mowili. Chodzi o to ze silnik od poczatku kreci sie na wysokie obroty ale przy 50 km/h tak jak by buczy moze to wina tego stozka? Powiedz mi co z wydechem bo jest seryjny od 50cm cos z nim robic ?

no powinieneś raczejw ymeinić bo to 2t, w 4t by nie mialo to wiekszego znaczenia ale tutaj ma. Jaki masz tam ten stożek ? Może to wina złej jego regulacji? Ale wątpię zeby serwis coś źle zmontował/wyregulował jeśli piszesz ze to serwis rometa.

Wydech na pewno blokuje, wymień na sportowy.

gadałem z serwisem i twierdzą ze stożek jest dobrze dobrany a dysza w gaźniku wymieniona. Jaki wydech byście polecili? Taki w przystępnej cenie.?

Najpierw powiedz ile chcesz przeznaczyc kasy na wydech.

Dobry wydech w przystępnej cenie:
http://www.skuterfan.pl/laser-xpro,id106.html

no tak około 400 zł własnie chciałem wydać no może 500. dziś troche przycisnąłem na prostej i jechałem tylko 65 km/h fakt jest taki że rozpędził się bardzo szybko i płynnie ale przy tych 65 czułem że wiele więcej nie wycisne z niego. a co do tego wydechu to on będzie pasował mocowaniami do tego co mam ? czy będzie trzeba cos kombinować ? na tej niecnej liście kompatybilnych modelów rometa ani widu ani słychu :P

Zobacz Więcej na:

Pasuje do minarelli horizontal czyli automatycznie do twojego, bo posiadasz chińską kopię tego silnika.