Romet 747 sporting

Witam wszystkich mam problem z moim skuterem Romet 747 chodzi o impulsator w pokrywie gdzie znajduje się pasek co chwilę pasek mi go przedziera i urywa tak mi się wydaje że pasek montuje go tam gdzie powinien być ale zauważyłem że pasek dochodzi aż do obudowy do góry widać mały czarny pasek i wydaje mi się że pasek właśnie go przedziera ale dlaczego wszystko było wparzadku proszę o pomoc bn już nie mam pojęcia jak ten gkabel zamontować z chęcią bym go całkiem wymontował ale zaraz zapala się check i 20 kmh jadę nie wiem co robić

Może dać moduł zapłonowy odblokowany i ściągnąć impulsator jak myślicie będzie ok będzie jeździł czy nie bardzo jestem zielony w tych sprawach ii nie wiem co robić

a może masz zbyt długi pasek?

Ale taki pasek był od nowości a jest możliwość że mógł się rozciągnąć ?? Bo kiedyś miałem coś ze sprzęgłem i jakiś czas mi szarpało przy ruszaniu trochę tak jeździłem dopuki no wymieniłem może przez to się rozciągnął za bardzo

Paski się nie rozciągają…krąży taki mit ale one zużywają się od tarcia i optycznie się wydłużają a tak naprawdę zmniejsza się ich wysokość od tarcia. Jeżeli pasek taki już był to kup nowy bo ten widocznie zużyty jest już do granic możliwości. Do tego kontrola wału czy nie jest krzywy i sprzęgła czy nie ma bicia bo wtedy pasek “skacze” i ociera o obudowę