Romet 747 nowy gaźnikj

Witam ;]

Jestem posiadaczem skutera Romet 747 4t.Zepsuł mi się gaźnik więc kupiłem nowy i go zamontowałem. Zrobiłem na nim ok.20km i skuter dziwnie reaguje na gaz(bądź w ogóle nie reaguje).Odpalam i chodzi normalnie daje lekko gazu, skuter rusza ale potem gdy dam odrobinkę więcej gazu zamula go i staje(silnik nie gaśnie). Proszę o waszą pomoc
w ogóle nie wiem co mogę zrobić. Proszę o porady.

P.S gaźnik sprawdzałem. Wszystko podłączone prawidłowo.

Sprawdź jaką miałeś dyszę w poprzednim gaźniku i jaka jest tu, iglica na środkowy ząbek. Sprawdź połączenia pucha powietrza - gaźnik i gaźnik - króciec czy dobrze jest skręcone.

Regulacja kolego...nowy gaźnik musisz wyregulować, czyli obroty i skład mieszanki.

Posłucham waszych rad i wieczorem dam Wam znać jak mi poszło ;]

Witam ;]

Motorek naprawiony , gaźnik ustawiony ;].

Z godzinę bawiłem się z gaźnikiem aż w końcu go ustawiłem,ale gdy dawałem gazu znów zamulał.Odłączyłem gaźnik i starannie podłączyłem na nowo.Nic to nie dało więc zabrałem się za filtr paliwa. Wyciągnąłem go i zdjąłem z gaźnika iglice . Wtedy odpaliłem i prze gazowałem. Zamulał ale już nie tak bardzo. Iglica wróciła na swoje miejsce i zamknąłem gaźnik. Odpaliłem bez filtra, prze gazowałem i działa!!! :D Przez filtr wyleciało odrobinę paliwa i potem skręciłem wszystko ;] Śmiga zajefajnie ;] Dziękuje bardzo za pomoc ;]

no i znowu to samo . Macie jeszcze jakieś pomysły . Czy może to być wężyk który robi podciśnienie ?

Pływak, zawór pływakowy. Tam szukaj przyczyn. Dziś właśnie czyściłem i poprawiałem gaźnik w takim skuterze.

Opanowałem ten problem z duszeniem na wysokich obrotach(obniżyłem iglicę, dostawał za dużo paliwa) ale ... przejechałem dosłownie 1 km i z filtra powietrza wyciekło paliwo.. już mam dość. Jeszcze raz proszę o pomoc.

Ja obstawiam zawór membranowy :-)

Jaki zawór membranowy? Chodzi Ci o kranik podciśnieniowy? Nawet jeśli to zawór w gaźniku powinien odciąć paliwo. W Chińskich gaźnikach jest regulowany więc zaglądałbym tam.

chodzi mi o taki zawór,łączący gaźnik z silnikiem

Rozwiązaniem była dysza. Zmieniłem ją i znowu trochę pośmigałem. A teraz znowu mam problem. Gdy daje gazu zamula go. Jedzie tylko wtedy gdy zatkam tą gumową rureczkę z filtra powietrza która zasysa powietrze. Skuter dostaje jakiegoś "lewego" powietrza. Tylko teraz moje pytanie. Gdzie mam szukać ? Na pewno sprawdzę filtr ale potem co dalej ?

P.S Jeszcze jedno pytanie. Chcę zamontować stożkowy filtr powietrza.Czy w moim skuterze on się sprawdzi? i czy muszę coś oprócz filtra jeszcze wymienić?

Jeżeli dostaje za dużo powietrza bo musisz powędroweć po całym układzie dolotu, bo ciężko coś doradzić. Nieszczelność może być wszędzie. Sprawdź dokładnie wszystkie łączenia, opaski muszą łączyć pewnie.
Nie, stożkowy filtr powietrza to strata pieniędzy i proszenie się o kłopoty z regulacją.

Problem już rozwiązałem . Motorek śmiga bardzo ładnie.

Chcę założyć cylinder 80. Czy wymiana cylindra wiąże się z wymianę jeszcze jakiejś innej części ? np.wał.

Po zmianie cylindra na większą pojemność, musiałbyś zamontować większą dyszę główną.

Znowu to samo .... Benzyna ucieka przez filtr powietrza. Miał ktoś taki problem ???

ROMET 747 4T