Romet 727 tuning(cylinder)

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #76237 Reply
    RometP10
    Użytkownik
    • 2
    • 7Postów:

Witam, w tamtym roku kupilem rometa 727 premium 10(4T),
    skuter nie mial chyba zadnych blokad poniewaz odrazu jezdzil na prostej okolo 60km/h a z gory nawet do 80-85km/h. Nie ma gory pod którą by niewyjechal, jednak pod wieksza gore jezeli jade sam to jedzie ponad 30km/h a z kims to tylko 20-25km/h.
    Chcialbym dodac mu troche mocy, dlatego chcialbym kupic ten cylinder http://moto.allegro.pl/cylinder-kit-tlok-airsal-gy6-sport-80cc-skuter-4t-i2550834087.html Co o nim myslicie, i czy po wymianie cylindra bede musial wymieniac cos jeszcze?
    Z góry dzieki za pomoc

#76241 Reply
    harekop
    Użytkownik
    • 31
    • 530Postów:

Po wymianie cylindra wymienisz jeszcze dyszę w gaźniku najlepiej na 85 lub 90, i możesz także porobić coś z napędem czyli rolki na lżejsze, wymiana wariatora itp.

#76266 Reply
    RometP10
    Użytkownik
    • 2
    • 7Postów:

A co myslisz o tym cylindrze, bo mi sie troche drogi wydaje.
    Bo za duzo kasy do dyspozycji nie mam, chcialbym zmiescic sie w 400 zl.
    Moze ktos zaproponuje jakis zestaw tuningowy lub napisze jakies dobre i wmiare tanie firmy z czesciami tuningowymi?

#76273 Reply
    agentmb
    Uczestnik
    • 2
    • 295Postów:

Drogi nie jest, powien nawet że jak na markowy sprzęt to bardzo tani. A Airsal to firma z dobrą opinią, jeśli wszystko poprawnie zmontujesz, wyregulujesz i będziesz dbał, to długo pojeździ.

To jest rzecz na której nie warto zbytnio oszczędzać, jeśli chcesz mieć cylinder dobrej jakości to musi kosztować.

#76274 Reply
    RometP10
    Użytkownik
    • 2
    • 7Postów:

Ja go montowac nie bede, zawioze do mechanika. Czy sam cylinder zwiekszy v-max? jesli tak to ile? I czy wymieniajac cylinder na 80 wał wytrzyma?

#76277 Reply
    agentmb
    Uczestnik
    • 2
    • 295Postów:

Wał wytrzyma, łożyska niekoniecznie.

Co należy wymienić? Absolutne minimum to większa dysza. Bazując na radach z poradnika od Naraku, przy tej pojemności dysza powinna być w rozmiarze 95 lub większym. Dobrym pomysłem (ale nie koniecznoscią) jest większy gaźnik.

#76278 Reply
    RometP10
    Użytkownik
    • 2
    • 7Postów:
    #76392 Reply
    harekop
    Użytkownik
    • 31
    • 530Postów:

Tak o to sie rozchodzi. Licz się ze zwiększeniem spalania, ale nieznacznie 🙂 Co do V-max to aż za dużo się nie zwiększy, ale przyśpieszenie bd o niebo lepsze.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Romet 727 tuning(cylinder)
Twoje informacje:

Back to top button